Novinky - 24.04.2020 16:59

Bratislava Capitals definitívne do rakúskej nadnárodnej súťaže

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie rakúskej nadnárodnej hokejovej ligy v piatok potvrdilo prijatie slovenského tímu Bratislava Capitals. Podľa správy na oficiálnom webe súťaže má klub čas do 4. mája na potvrdenie štartu v lige a splnenie predpísaných náležitostí. Súťaž doteraz niesla názov EBEL liga, no ziskom nového hlavného partnera sa bude volať inak. Jej súčasťou sú tímy z Rakúska, Talianska, Maďarska a Česka.

"Je pre nás cťou a veľmi si vážime dôveru, ktorú nám dala rakúska nadnárodná hokejová liga tým, že zahlasovala za našu účasť v sezóne 2020/2021 v tejto lige. Ceníme si ich dôveru, na druhej strane to ale vnímame ako veľký záväzok. Veríme, že účasť nášho klubu bude pre fanúšikov tejto ligy atraktívna a že spolupráca bude pre obe strany prínosom,“ uviedol prezident bratislavského tímu Ivo Ďurkovič prostredníctvom tlačovej správy organizácie iClinic Bratislava Capitals. Klub v sezóne 2019/2020 pôsobil v Slovenskej hokejovej lige (SHL).

"Na vstupe do rakúskej nadnárodnej hokejovej súťaže sme nepretržite pracovali od konca januára, pričom sme museli splniť viacero podmienok a som veľmi rád, že sa nám podarilo tento proces dotiahnuť do úspešného konca. Stávame sa jej súčasťou. Sme veľmi vďační vedeniu súťaže, ako aj klubom pôsobiacim v súťaži, ktoré nám v hlasovaní prejavili dôveru a veríme, že budeme pre ligu prínosom. Naša vďaka patrí aj SZĽH, ktorý nám svojim povolením k odchodu umožnil uchádzať sa o vstup do tejto kvalitnej zahraničnej súťaže,“ prezradil viceprezident a generálny riaditeľ bratislavského klubu Dušan Pašek ml.

V minulosti už tri seniorské kluby zo Slovenska pôsobili v zahraničných nadnárodných súťažiach - v ruskej KHL to boli Lev Poprad a Slovan Bratislava, v maďarskej MOL lige zase Nové Zámky. "Veľmi nás teší, že môžeme v našej lige privítať tím iClinic Bratislava Capitals ako ďalší zahraničný klub za predpokladu, že splnia do 4. mája ešte nejaké povinnosti. Naša liga a jej kluby sú presvedčené, že získali nového člena s veľkým potenciálom. Týmto rozhodnutím sme urobili ďalší dôležitý krok k úspešnej budúcnosti,“ vyhlásil prezident súťaže Karl Safron.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora