Novinky - 15.09.2020 18:13

Derby s Viedňou už v septembri. Program Capitals je známy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nadnárodná hokejová Ice Hockey League je na prahu sezóny 2020/21 a jej prvé zápasy sú naplánované na 25. septembra. Nováčik zo Slovenska bude pritom súčasťou otváracieho duelu ročníka, keď v domácom prostredí otvorí dianie proti Bolzanu a o 45 minút neskôr začnú boje aj na klziskách v Grazi, Innsbrucku a Salzburgu. iClinic Bratislava Capitals tak pozná kompletný zápasový program a vie, kedy na domácom ľade privíta najatraktívnejších súperov ligy aj kedy bude cestovať za ašpirantmi na titul.

Prvé dva duely, ktoré sú naplánované na záver septembra, budú domáce. Dva dni po Tirolskom Bolzane pricestuje Vienna Capitals, ktorú s veľkou pravdepodobnosťou bude chcieť sprevádzať aj výprava fanúšikov. Veď hlavné mestá Slovenska a Rakúska sú od seba vzdialené len 60 kilometrov, navyše to bude pre nich prvý súťažný zápas. Pri nepárnom počte jedenástich klubov sú to práve Viedenčania, na ktorých pripadne prvé voľno. 3. októbra hrá iClinic Capitals prvý raz vonku a preverí ho pravdepodobne najslávnejší klub súťaže - Red Bull Salzburg. Semifinalista Ligy majstrov spred dvoch rokov bol suverénne najlepším tímom EBEL v sezóne 2019/20.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bratislava Capitals (@bratislava_capitals),

Pozornosť bude pútať aj maďarsko-slovenské derby, ktoré sa prvý raz uskutoční 30. októbra, kedy Bratislavčania cestujú do Székesfeherváru. Preň duely so slovenskými celkami nie sú až takou ojedinelou záležitosťou. Koncom roka 2017 si s nimi sily meral na Vyšehradskom pohári, počas leta 2018 si zahral s Nitrou aj so Žilinou a v septembri 2019 opäť v príprave vyzval Nitranov. Salzburg do Bratislavy príde prvý raz 8. decembra, Féhervár 29. novembra. Kompletný rozpis duelov Ice Hockey League Capitals zverejnili na svojom webe.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora