Novinky - 29.09.2020 17:32

Maxim Čajkovič začne sezónu v tíme Bratislava Capitals

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Káder jediného slovenského účastníka nadnárodnej Ice Hockey League s rakúskym riadením rozšíril talentovaný slovenský útočník Maxim Čajkovič. S klubom iClinic Bratislava Capitals sa dohodol na krátkodobej, no časovo neohraničenej spolupráci. "Spoločne s klubom Val-d'Or Foreurs sme sa dohodli na jeho hosťovaní do momentu, kedy začne príprava v jeho kanadskom klube," informoval ciceprezident a generálny riaditeľ bratislavského družstva Dušan Pašek.

Devätnásťročný krídelník Maxim Čajkovič strávil ostatné dve sezóny v Kanade v juniorskej súťaži QMJHL v tíme Saint John Sea Dogs. V júni bol súčasťou výmeny a putoval do konkurenčného klubu Val-d'Or Foreurs. Pred odchodom do Kanady v lete 2018 absolvoval necelé dve sezóny vo švédskom Malmö. V zámorskej NHL práva na Čajkoviča vlastní úradujúci víťaz Stanleyho pohára tím Tampa Bay Lightning.

"Sme veľmi radi, že sme získali tak mladého a kvalitného slovenského hráča. Maxo bol minulý rok jediným draftovaným slovenským hokejistom do NHL, keď si ho v 3. kole z celkového 89. miesta vybral klub NHL Tampa Bay Lightning. Samotná organizácia Tampy Bay nám vyslovila slová vďaky, že Max bude môcť získavať hernú prax a skúsenosti medzi seniormi v kvalitnej Ice Hockey League," doplnil Pašek.

Sezóna 2020/2021 v nadnárodnej Ice Hockey League sa začala v piatok 25.9., bratislavský tím odohral prvý duel v nedeľu doma proti klubu Viedeň Capitals a prehral vysoko 2:7. Najbližšie Bratislavčania nastúpia v sobotu 3.10. na ľade Salzburgu.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora