Novinky - 12.11.2020 11:52

Janus si našiel dočasné pôsobisko a v derby zdolal Capitals

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Len začiatkom týždňa sa slovenský hokejový brankár Jaroslav Janus upísal maďarskému klubu Hydro Fehérvár AV19 a v stredu zaň už stihol absolvovať premiéru. Tá mala nádych derby, navyše aj víťazný koniec pre účastníka troch seniorských majstrovstiev sveta. Maďarský účastník nadnárodnej Ice Hockey League nastúpil proti Bratislave Capitals a zdolal ju 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zostrih zápasu nájdete na webe súťaže. Podľa štatistík z webu Féherváru, Janus si pripísal 34 úspešných zákrokov a v nájazdoch proti nemu zlyhali bratislavskí zakončovatelia až šesťkrát. V Maďarskom klube je bývalý gólman Slovana Bratislava či Litvínova zatiaľ len na jeden mesiac a potom bude jeho budúcnosť opäť otvorená. Klub jeho angažovaním reagoval na komplikácie, ktoré mu na brankárskom poste vznikli. Dva fehérvárske seniorské tímy mali momentálne len dvoch zdravých brankárov.

Do konca novembra má pritom účastník IHL a maďarskej Erste Ligy v súčte pred sebou dvanásť súťažných zápasov, čo sa javí ako poriadne náročný program. V súťaži s rakúsko-slovensko-talianskou konkurenciou sa drží na priebežnom treťom mieste, kým Bratislavčania sa do súťažného diania vrátili po 18 dňoch. Nachádzajú sa na ôsmom mieste z jedenástich účastníkov, ale odohrané majú o dva zápasy menej ako väčšina súperov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora