Novinky - 17.11.2020 13:49

Bratislavčania sa pre plynulosť súťaže vzdali domáceho prostredia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Slovenský zástupca v nadnárodnej Ice Hockey League sa pripravuje na svoje deviate a desiate tohtosezónne vystúpenie. Tie sa odohrajú v rýchlom slede, na rovnakom ľade a proti rovnakému súperovi. Bratislava Capitals zatiaľ vzájomný zápas s Bolzanom neabsolvovala. Uskutočniť sa pritom mal hneď v úvodnom kole, no pre niekoľko pozitívnych prípadov na koronavírus súper do nášho hlavného mesta nevycestoval. Náhradný termín bol vypísaný na koniec októbra, no ani vtedy sa nehralo. Dôvod bol rovnaký. Teraz majú zverenci Rostislava Čadu cestu do Tirolska v rámci 14. kola a so súperom sa dohodli, že deň predtým vyriešia aj odkladanú konfrontáciu.

V zápise o utorkovom zápase preto figuruje Bratislava ako domáci tím a na druhý deň bude hosťom. Obe stretnutia sa však odohrajú v PalaOnde, čo je domovský stánok Bolzana. To je pred dvojzápasom v tabuľke hneď pod Slovákmi, no odohranýé má o tri zápasy menej. Zuby si tak brúsi na výrazný tabuľkový posun. Hoci sa "líšky" na ľade objavili v tomto ročníku len päťkrát, v troch prípadoch oslavovali víťazstvo. Od posledného vystúpenia však ubehol mesiac. Slovenský celok len v nedeľu doma hostil Villach, zdolal ho 2:1 po samostatných nájazdoch a patrí mu tak priebežná siedma priečka.

Pre Bolzano a Bratislavu pôjde o prvé meranie síl a vypichnúť sa nedá ani žiadna nedávna prípravná či súťažná konfrontácia s iným mužstvom spod Tatier. O Talianoch však možno dodať, že v uplynulej sezóne EBEL šli do play-off z prvej priečky a v rokoch 2014 aj 2018 túto súťaž dokonca vyhrali. "Jednou zo slobôd, ktoré sme si 17. novembra 1989 vybojovali, bola sloboda pohybu. Aj preto dnes môže hrať slovenský klub v rakúskej nadnárodnej hokejovej súťaži v talianskom meste Bolzano. Oslávme to dobrým hokejom!" píšu Capitals na svojej facebookovej stránke.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora