Novinky - 01.01.2021 12:52

Zmeny v kádri Capitals. Odchádza skúsený gólman aj útočník

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovenský zástupca v nadnárodnej Ice Hockey League ukončil spoluprácu s dvojicou hráčov. Krátko pred prelomom kalendárnych rokov opúšťa rady iClinic Bratislava Capitals 35-ročný útočník Tibor Varga a aj 38-ročný brankár Peter Hamerlík. Tí už nenastúpia v prvom januárom zápase proti Viedni, čo bude štvrtou tohtosezónnou konfrontáciou hlavných miest v súťaži. Všetky doterajšie vyhral rakúsky tím, no zakaždým to bola o čosi vyrovnanejšia partia. Po prehre Bratislavčanov 2:7 následne padli výsledkom 1:3 a 2:3.

Varga aj Hamerlík boli súčasťou tímu už minulý rok, počas pôsobenia v Slovenskej hokejovej lige. Krídelník Varga si predtým meno budoval v Trenčíne, Košiciach či Martine, zatiaľ čo Hamerlík bol desať rokov brankárskou stálicou v radoch Ocelářov Třinec. Zmena na brankárskom poste však bola dlhšie avizovaná a očakávaná. Skúsený myjavský rodák v sezóne 2020/21 zasiahol len do siedmich stretnutí a vedenie Capitals už skôr rokovalo s Romanom Durným. Ten nakoniec, napriek komplikáciám, zamieril do Ameriky a do hlavného mesta prišiel Kanaďan Jared Coreau. Tibor Varga bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom tímu, no tento rok mal v osemnástich zápasoch bilanciu 0+3.

"iClinic Bratislava Capitals ďakuje Tiborovi Vargovi a Petrovi Hamerlíkovi za odvedené služby v ročníku 2019/20 a 2020/21. Ďakujeme a snáď sa naše cesty niekedy opäť spoja! Do ďalšieho priebehu sezóny želáme veľa zdravia a šťastia," uvádza vedenie na svojej facebookovej stránke. iClinic Bratislava Capitals okupuje priebežné deviate miesto v jedenásťčlennej konkurencii IHL. Z doterajších 25 zápasov dotiahol do víťazného konca desať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora