Novinky - 08.02.2021 15:55

Leon Draisaitl posiela odkaz bratislavským Capitals

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Nadnárodná Ice Hockey League včera ukončila svoju základnú časť. Od piatka sa súťaž rozdelí na skupinu víťazov a skupinu porazených, pričom sa bude bojovať o miestenky v play-off. Jediný slovenský zástupca iClinic Bratislava Capitals je aktuálne na siedmom mieste a pred začiatkom nadstavby ho podporil aj druhý najproduktívnejší hráč NHL!

Celé to pramení z faktu, že trénerom Capitals je Peter Draisaitl. Jeho syn Leon, hráč Edmontonu Oilers, poslal na diaľku otcovi a celému tímu pozdrav. Klub nenechal nič na náhodu a ešte predtým očividne nemeckému reprezentantovi poslal vlastný dres: „Želám tímu Capitals veľa šťastia a čo najviac zápasov v play-off. Nech sa darí môjmu otcovi a celému tímu. Do toho, Capitals!“ povedal v krátkom videu parťák Connora McDavida. Postup do play-off je tiež hlavným cieľom trénera Bratislavčanov: „Tešíme sa zo siedmeho miesta a z faktu, že sme sa v tabuľke dostali pred štyri kvalitné tímy. Teraz sme pripravení sa pobiť o náš hlavný cieľ, ktorým je postup do vyraďovacej časti súťaže,“ oznámil Peter Draisaitl.

V nadstavbovej časti odohrajú hráči z hlavného mesta desať zápasov. Tie rozhodnú o tom, či si Capitals v premiérovej sezóne zahrajú v play-off: „Siedme miesto v základnej časti považujeme za veľmi dobrý výsledok. Sme v tejto rýchlej a kvalitnej súťaži nováčik, stále sa učíme a naberáme skúsenosti, zároveň sme dali príležitosť mladým Slovákom. Pevne verím, že sa nám podarí na tento výsledok nadviazať a postúpime aj do play-off,“ povedal generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek. Cesta za premiérovou účasťou vo vyraďovacej časti štartuje pre Capitals už v piatok 12. februára domácim zápasom proti Villachu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora