Novinky - 12.02.2021 13:03

Štartuje nadstavba IHL, káder Capitals je uzatvorený

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Premiérová sezóna v nadnárodnej Ice Hockey League pre slovenského zástupcu vrcholí. Po základnej časti sa tabuľka rozdelila na hornú päťku a dolnú šestku, pričom v hre sú miestenky do play-off a zároveň tie najlukratívnejšie pozície v ňom. iClinic Bratislava Capitals je stále v hre. Kým členovia kvalitnejšej nadstavbovej skupiny majú účasť vo vyraďovacích bojoch istú, v partii okolo Bratislavčanov ostali k dispozícii ešte tri miesta.

Systém ligy nezohľadňuje presný počet bodov, ktorý tímy nazbierali počas dlhodobej časti, ale len ich umiestnenie. Pre Capitals je to skôr výhoda. Za šiestym Dornbirnom zaostávali o desať bodov, kým ôsmy Graz držali na svojom chrbte len o skóre. Nadstavbovú časť však začínajú s pripísanými šiestimi bodmi, kým Bulldogs ich majú osem a Moser Medical 99ers štyri. Podobné pravidlá sú aj pre elitnú päťčlennú skupinu. Duelov však bude ešte veľa. Každý s každým zohrá dva vzájomné zápasy, jeden na svojom ľade a jeden u súpera.

V tejto fáze súťaže sú už súpisky uzatvorené. Posledným posunom v radoch bratislavského klubu bol príchod skúseného kanadského obrancu Bretta Carsona a do extraligových Michaloviec sa pobral zadák Eduard Šedivý. "O Bretta sme mali záujem už dávnejšie, avšak až teraz sme dospeli k vzájomnej dohode. Je to skúsený, urastený obranca, od ktorého očakávame hlavne prínos v defenzíve a v predbránkovom priestore. Má skúsenosti z ligy, v ktorej pôsobíme a navyše pozná aj bratislavský ľad," pochválil generálny riaditeľ Dušan Pašek, ktorý počas ročníka 2019/20 pôsobil aj v Slovane Bratislava.

Nadstavbový program iClinic Bratislava Capitals:
12. februára o 18:30: BRATISLAVA - Villach
14. februára o 19:15: Innsbruck - BRATISLAVA
19. februára o 18:30: BRATISLAVA - Graz
21. februára: Linz - BRATISLAVA
23. februára: BRATISLAVA - Dornbirn
26. februára: Dornbirn - BRATISLAVA
28. februára: BRATISLAVA - Linz
2. marca: Graz - BRATISLAVA
5. marca: Villach - BRATISLAVA
7. marca: BRATISLAVA - Innsbruck

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora