Novinky - 04.03.2021 17:51

IHL bude mať troch nováčikov, vracia sa český zástupca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nadnárodná Ice Hockey League bude mať v ročníku 2021/22 viac účastníkov a hlásia sa do nej hneď tri tímy, ktoré sa stanú pre Bratislavu Capitals novými súpermi. Rakúsko-maďarsko-taliansko-slovenská súťaž svoje siete opätovne napne na juh Českej republiky a privíta medzi sebou aj tím zo slovinskej Ľubľany a talianskeho juhotirolského Brunecku. Úplne nová skúsenosti to pritom bude len pre posledný spomenutý HC Val Pusteria, ktorý zastrešuje klub vo štvorčlennej talianskej lige aj v nadnárodnej "Alpskej lige", ktorá je akousi neoficiálnou nižšou súťažou pre IHL.

Našinca však najviac zaujal fakt, že po ročnej prestávke hlásia návrat Orli Znojmo. Šlo o krok avizovaný a očakávaný, keďže len krátko pred štartom prebiehajúcej sezóny svoju účasť odvolali pre nedostatočné finančné možnosti. Pôsobiť mali až v tretej najvyššej súťaži, ktorá však ako amatérska liga bola rýchlo prerušená a zastavená. Počas leta hodlajú opäť zmobilizovať kvalitný tím, ktorý bude schopný konkurovať popredným celkom ligy, ktorú ešte pod starým názvom EBEL hralo v rokoch 2011 až 2020. V roku 2016 pritom hralo dokonca finále. Hokejoví priaznivci sa tak môžu tešiť na širšie a rozmanitejšie konfrontácie medzi klubmi. Tých bude až štrnásť a svoj pôvod budú mať v šiestich rôznych krajinách.

Slovinská Olimpia Ľubľana má po jasnom triumfe v základnej časti slovinskej ligy pred sebou finále play-off, ktorého je jasným favoritom. Popri tom pôsobí aj v už spomenutej Alps Hockey League. Jej súčasťou sú kluby z Rakúska, Talianska a Slovinska, pričom má až šestnásť účastníkov. Niektoré z nich v minulosti už okúsili aj prestížnejšiu EBEL, ďalšie sú rezervnými tímami rakúskych klubov alebo majú len nižšie ambície. Ľubľana sa v nej radí medzi popredné tímy a podobné pozície okupuje aj Val Pusteria, ktorý zvykne vystupovať aj pod medzinárodným názvom Pustertal Wölfe.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora