Novinky - 20.04.2021 12:26

Tímu dal tvár a dosiahol úspech. Tréner Capitals predĺžil zmluvu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals po sezóne avizoval, že hlavnou prioritou je podpis trénera a po ňom sa začne koncentrovať na skladanie a dopĺňanie kádra. Prvotný cieľ bol splnený a vo svojej funkcii bude pokračovať Peter Draisaitl. Ten účastníka Ice Hockey League prebral začiatkom decembra po nepresvedčivom začiatku sezóny a odvolaní Rostislava Čadu. Platnosť jeho nového kontraktu je do konca sezóny 2021/22.

"Sme veľmi radi, že sme sa dohodli s pánom Draisaitlom na ďalšej spolupráci. Verím, že sa nám podarí nadviazať na kvalitné výkony zo záveru minulej sezóny a krok po kroku budeme napĺňať ďalšie ciele klubu v novej sezóne," citujú oficiálne kanály generálneho riaditeľa Dušana Pašeka. Potešenie z pokračujúcej spolupráce vyslovil aj 55-ročný Čech s nemeckým občianstvom: "S tímom som sa zžil pomerne rýchlo a dosiahli sme viacero pekných výsledkov. Do budúcej sezóny pôjdeme opäť s pokorou a snahou splniť naše ambície,"

Po siedmom mieste v základnej a nadstavbovej časti hral bratislavský klub štvrťfinále play-off, v ktorom narazil na HC Bolzano a podľahol mu 1:4 na zápasy. Ako poznamenal Dušan Pašek aj v našom podcaste, mužstvo hodlá ísť teraz krok po kroku ďalej a verí, že to bude už aj s podporou priamo z tribúny. Celý posezónny podcast si môžete vypočuť tu: