Novinky - 26.07.2021 19:42

Mestské derby a ďalší traja extraligisti - Capitals s bohatým augustovým programom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Jediný slovenský hokejový klub v zahraničnej súťaži, iCinic Bratislava Capitals, naplno zarezáva pred novou sezónou 2021/22 a jeho priaznivci sa môžu tešiť aj na šesť zaujímavých prípravných duelov, ktoré začínajú v prvej polovici augusta. Účastník Ice Hockey League si v mestskom derby zmeria sily so Slovanom, následne cestuje na dva duely do Českej republiky a s blížiacim sa prvým ligovým buly ho ešte preverí trojica popredných slovenských extraligistov. Zaujímavé bude sledovať aj progres, ktorý Bratislavčania v Rakúsku spravili. Ich leto 2020 prinieslo tri víťazstvá a tri prehry. Zaostali za Slovanom, Zvolenom a Klagenfurtom, no náladu si vylepšili proti Trenčínu, Viedni a Grazu.

Koľko divákov sa dostane na tribúny počas dvoch domácich zápasov, určí covidový semafór a s ním platné podmienky, ktoré sa v priebehu týždňov ešte môžu vyvíjať a meniť. Doma hrajú Capitals svoj avizovaný prvý a predposledný prípravný zápas. V prvom prípade 11. augusta vyzvú Slovan Bratislava na zimnom štadióne, ktorý využívajú oba celky. Pozíciu domáceho tímu a s ním aj zabezpečenie predaja vstupeniek, má na starosti mladší z tímov v hlavnom meste. 3. septembra rovnaký štadión navštívi HC Košice. Program zverencov Petra Draisaitla doplnia duely s Hradcom Králové, Energie Karlovy Vary, HKM Zvolen a HK Nitra.

Program letných prípravných zápasov iClinic Bratislava Capitals:
11.8. o 18:00:  Bratislava Capitals - Slovan Bratislava (Bratislava)
20.8. o 16:00:  Hradec Králové - Bratislava Capitals (Hradec Králové)
26.8. o 16:00:  Energie Karlovy Vary - Bratislava Capitals (Brno)
31.8. o 18:00:  HKM Zvolen - Bratislava Capitals (Zvolen)
3.9. o 18:00:  Bratislava Capitals - HC Košice (Bratislava)
10.9. o 18:00:  HK Nitra - Bratislava Capitals (Nitra)

Leto prinieslo v bratislavskom kádri viaceré pohyby a prišli zaujímavé akvizície. Bránkovisko by mal strážiť robustný Kanaďan Connor LaCouvee, ktorý okrem 28 zápasov v AHL a 56 v ECHL v minulosti krátko pobudol aj v Trenčíne. Obranu doplnil jeho 27-ročný krajan Sam Jardine, svojho času vydraftovaný Chicagom Blackhawks aj Američan Luc Snuggerud, ktorý európske prostredie spoznal cez Klagenfurt aj Kladno. Z extraligových klzísk sa do IHL presúva Vojtech Zeleňák a medzi zaujímavé ofenzívne akvizície sa má radiť center Jamie Arniel, dlhoročná opora konkurenčného Dornbirnu, nórskou a švédskou ligou ošľahaný Thomas Valkvae Olsen, Kanaďan Marc-Olivier Roy či 24-ročný slovenský technik Boris Sádecký.