Novinky - 14.09.2021 18:47

Capitals absolvovali náročnú prípravu, sezóna začína v piatok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Počas letného prípravného obdobia Bratislava Capitals jasne deklarovala, že je na ligový ročník 2021/22 pripravená a absolvovala viaceré kvalitné zápasy s víťazným koncom. Už v piatok otvára svoju druhú sezónu v IHL, pričom na domácom ľade privíta nováčika ligy HC Pustetral Wölfe. Fanúšikovia sa na zimný štadión dostanú za symbolickú cenu 1 euro.

Ligová konkurencia vzrástla z jedenástich účastníkov na štrnásť, očakávanou záležitosťou budú zápasy s českým Znojmom, ale aj konfrontácie s neďalekou Viedňou. Tá by pri prajnejšom covidovom osude mohla dopriať aj fanúšikovské výjazdy. iClinic Bratislava Capitals počas leta vyhral nad Slovanom Bratislava, Zvolenom či Košicami a kvalitne ho preverili aj duely s Hradcom Králové a Karlovymi Varmi.

"Prípravu hodnotím pozitívne. V priebehu tých šiestich týždňov sme urobili to, čo sme mali. Teraz je to už len o doladení našej hry a nastavení presných systémov na úvodný zápas sezóny," povedal pre klubový web tréner Peter Draisaitl. Ten ostal verný týmto farbám, podobne ako osvedčené mená formátu Dávida Buca, Romana Faitha, Bretta Carsona či Samuela Baroša. Tých doplnili viaceré kvalitné posily z domáceho prostredia aj zo zahraničia. Mužstvo počas septembra stihne odohrať hneď päť duelov, z toho úvodné dva na domácom ľade. Po piatkovom zápase s Tyrolčanmi hrá už v sobotu proti Dornbirnu. Nasledujú dva voľné dni a po nich cesta cez Innsbruck, Graz a Salzburg.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora