Novinky - 04.11.2021 10:28

Hokejová verejnosť smúti za Borisom Sádeckým

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Slovenská hokejová verejnosť v týchto dňoch smúti za dvadsaťštyriročným hokejistom Borisom Sádeckým, ktorý zomrel na následky kolapsu počas ligového zápasu medzi rakúskym Dornbirnom a iClinic Bratislava Capitals. Správu priniesol ako prvý jeho zamestnávateľ z hlavného mesta. "S hlbokým zármutkom v srdciach a ľútosťou oznamujeme úmrtie nášho hráča Borisa Sádeckého. Rodine a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Bližšie informácie v tejto chvíli po konzultácii s Borisovou rodinou nebudeme zverejňovať," publikoval na svojich sociálnych sieťach. Hokejistove zdravotné problémy boli dôvodom prerušenia spomenutého piatkového zápasu, z ktorého bol Sádecký prevezený do nemocnice.

Rakúske médiá opisujú celú situáciu ako šok. V jednom momente sa zrútil na zem a trvalo štyri minúty, kým sa k nemu dostali záchranári. V nemocnici bol uvedený do umelého spánku a boj o život prehral. V jedenástich tohtosezónnych zápasoch zaznamenal sedem kanadských bodov, z toho štyri za strelený gól. Meno si v minulosti budoval v Dukle Trenčín, Slovane Bratislava aj v juniorskej reprezentácii. "S ľútosťou oznamujeme, že dnes nás navždy opustil skvelý človek a hráč Boris Sádecký. Celej rodine, blízkym a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Boris, vždy si bol a aj budeš súčasťou nášho klubu. Všetkým spoluhráčom a priateľom budeš veľmi chýbať," píše na svojom webe trenčiansky tím, ktorého odchovancom Sádecký bol.

Šikovný center len týždeň predtým zažiaril hetrikom proti obhajcovi titulu rakúskej IHL Klagenfurtu a nič nenasvedčovalo tomu, že by mal mať zdravotné problémy. Fanúšikovia si budú veľmi dobre pamätať aj jeho exkluzívnu "demitrovku" z extraligového ľadu počas stretnutia Trenčína s Budapešťou a aj epické sólo proti Lokomotivu Jaroslavľ, ktoré rozhodne patrí medzi najkrajšie góly bratislavského Slovana počas anabázy v KHL.

V mene našej redakcie vyjadrujeme všetkým pozostalým, rodine, priateľom aj tímovým kolegom úprimnú sústrasť.