Články z KHL - 07.01.2019 20:41

Obrancovia v úlohe štatistov. Ukážkový prienik Jensena

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Fínske kluby majú vo svojich radoch množstvo skvelých korčuliarov a technikov, ktorí keď sa vydajú na útočný výpad, je mimoriadne ťažké ich zastaviť. Patri medzi nich aj Nicklas Jensen z Jokeritu Helsinki. Hoci ide o dánskeho reprezentanta, je súčasťou kádra fínskeho zástupcu v KHL a svoje kvality predviedol v zápase s Novosobirskom. Helsinčania tento zápas vyhrali 4:1 a dobre sa tým naladili na dva ťažké duely s Petrohradom a Dinamom Moskva.

Bývalý hráč Vancouveru Cannuck či New Yorku Rangers si vyzdvihol puk v obrannom pásme a nikto zo spoluhráčov sa príliš neponáhľal, aby sa ponúkol na prihrávku. Jensen to preto vyriešil sám. Poľahky prešprintoval Michajlova, šikovne si zasekol Ignatoviča, vydal sa pomedzi dvojicu Demidov-Prince a prekonal aj brankára Taylora. Táto parádička by nemala chýbať ani vo výbere najkrajších gólov týždňa a Jokeritu v súboji so Sibirom pomohla k výhre 4:1.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Fíni by vo vyraďovacích bojoch Kontinentálneho hokejovej ligy nemali chýbať ani tento rok. Na západe síce za dvojicou armádnych klubov zaostávajú, no i tak sa držia pred prenasledovateľmi ako Lokomotiv Jaroslavľ, moskovské Dinamo so Spartakom či Soči. Sibir je na východe už tradične odsúdený na tesné boje o play-off. Minulý rok mu ôsma priečka ušla o jediný bod, rok predtým dokonca o skóre. Teraz je manko ešte výraznejšie a vyzerá to, že zakotvia medzi poslednými tímami tabuľky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora