Články z KHL - 27.03.2019 16:41

Vedenie KHL schválilo štruktúru súťaže. Slovan dostal viac času

Zdroj: sita

Rada riaditeľov Kontinentálnej hokejovej ligy v stredu schválila štruktúru nadnárodnej súťaže na sezónu 2019/2020. Po zasadnutí v Moskve je jasné, že v budúcom ročníku sa opäť predstaví 25 klubov. Pôvodne sa pritom uvažovalo o odchode jedného tímu. Dvadsaťtri z nich už dodalo dokumenty o finančnej záruke, HC Slovan Bratislava a lotyšské Dinamo Riga dostali od vedenia KHL výnimku a túto povinnosť si potrebujú splniť do 30. apríla.

"Ak Riga a Slovan neposkytnú finančné záruky do 30. apríla, nebudú hrať v KHL. Ale poznáme ich sponzorov, v tomto problém nebude," povedal podľa webu denníka Sport-Express prezident nadnárodnej súťaže Dmitrij Černyšenko. Ako tiež informoval spomenutý zdroj, vo štvrtok dôjde k spečateniu spolupráce medzi KHL a spoločnosťou SAP. Tá má v zámorskej NHL "pod patronátom" štatistiky z jednotlivých zápasov a od novej sezóny bude štatisticky zastrešovať aj stretnutia KHL.

V základnej časti nasledujúcej sezóny odohrajú všetky kluby zhodne 62 zápasov. Úvodný duel bude na programe 1. septembra a posledný 27. februára. Súboje v play-off potrvajú od 1. marca maximálne do 30. apríla. Zápas hviezd KHL sa uskutoční 19. januára v Petrohrade, deň predtým sa hráči predstavia v súťažiach zručnosti. V rozpise súťaže nechýbajú ani reprezentačné prestávky, pred každou etapou Euro Hockey Tour potrvajú šesť dní. Informácie priniesol oficiálny web KHL.