Články z KHL - 06.04.2019 08:23

Divoké buly v play-off KHL - Bitka ako zo starej školy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

V hokejovej vyraďovacej časti sa v rukavičkách rozhodne nehrá a platí to aj v semifinálovej sérii KHL medzi Omskom a Ufou. Avangard začal konfrontácie dvoch najlepších mužstiev východnej konferencie dvomi víťazstvami na domácom klzisku a odhodlaný bol pokračovať takýmto spôsobom aj vonku. Ufa zmobilizovala sily, znížila stav série, avšak o dva dni neskôr bol duel opäť v réžii Omska, ktorý tak získal postupové mečbaly. Že štvrtý zápas série nevyšiel podľa predstáv, niesli hráči Ufy veľmi ťažko a záverečná sekunda priniesla hneď tri pästné výmeny.

Počas úvodných dvoch tretín rozdali arbitri v súčte 42 trestných minút, čiže o nejakom vyhýbaní sa súbojom nemohla byť zmienka. Tretia dvadsaťminútovka to však ešte prevýšila, celkový počet udelených trestov za zápas stúpol na 107 minút a výrazne tomu pomohol úplný záver. Rozhodcovia postavili vhadzovanie v strednom pásme, no so záujmom hrať hokej na ľad hráči rozhodne nevykorčuľovali. Už pri rozostavení sa našli dve dvojičky. Pustili sa do seba centri aj dvojica krídelníkov. Semjonova pritom evidentne mrzelo, že si niekoho neodchytil aj on a niekoľkými tvrdými ranami poslal k zemi Pivtsakina.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

O nejakom zákernom napadnutí hviezd súpera sa v tomto prípade hovoriť nedá. Semjonov dostal okrem päťminútového trestu aj osobný na desať minút, avšak zvyšné dve dvojice zviedli kvalitné, vyrovnané a zjavne aj plánované bitky. Omsk, ktorý v tom čase viedol už 4:2, šiel do akcie s kombináciou hráčov druhej a tretej formácie. Ufa na ľad poslala tretiu päťku, ktorá v tom čase bola vzhľadom na nepriaznivý výsledok mierne obmenená.