Články z KHL - 10.04.2019 10:41

Nový rekord KHL - pochytal striel na tri zápasy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Kontinentálna hokejová liga hlási nový rekord, no jeho držiteľ z toho mimoriadnu radosť nemal. Fín Juha Metsola dokázal v šiestom zápase finále východnej konferencie zneškodniť neskutočných 69 streleckých pokusov Avangardu Omsk. Inkasoval pritom jediný raz, avšak jeho spoluhráči neskórovali ani raz počas šesťdesiatich minút a ani v následných dlhých 49 minútach predĺženia.

Ufa nezachytila už úvod série proti Omsku. Na súperovom ľade dvakrát prehrala a následne dokázala pred vlastnými fanúšikmi ukoristiť len jedno víťazstvo z dvoch duelov. Pomerne rýchlo sa tak dostala pod tlak, súperovi ponúkla mečbaly a hoci prvý v Omsku ešte odvrátila, na domácom ľade prehrala 0:1 po predĺžení. To je na play-off pomerne raritný výsledok, no v rámci tejto sezóny sa takéto futbalové skóre medzi týmito súpermi zrodilo už tretí raz.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Podobne ako v celej sérii, aj v tomto zápase mal navrch Avangard. Už v prvej tretine súpera prestrieľal jednoznačne 16:2 a v podobnom duchu pokračoval aj v ďalších častiach hry. V celkovom súčte sa Salavat Julajev dostal len na 36 striel, čo je v prepočte na päť dvadsaťminútoviek dosť nízke číslo. Omsk vystrelil až sedemdesiatkrát a práve posledné okrúhle zakončenie prinieslo postupový gól. Fantastický brankár Juha Metsola si za celú vyraďovaciu časť udržal vyše 95-percentnú úspešnosť zákrokov, šiestym duelom série pripravil rekord v počte zásahov za jedno stretnutie, no sezóna sa preňho a pre spoluhráčov i tak končí.