Články z KHL - 15.07.2019 19:07

KHL chce na západ, ale nevie nájsť vhodnú halu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nevyšlo to so Slovanom ani Levom, ale Kontinentálna hokejová liga je i tak odhodlaná ďalej expandovať smerom na západ, obzvlášť do Európskej únie. V budúcej sezóne to bude riešené aspoň ďalšími zápasmi hranými mimo bežných dejísk súťaže, pričom voľba padla na estónsky Tallinn a švajčiarsky Davos. Niečo málo z programu sezóny 2020/21 by sa potom mohlo dostať aj do Paríža, Kodane a Hamburgu. Také sú najnovšie plány, ktoré na každoročnej predsezónnej tlačovej konferencii deklaroval Georgij Kobyljanskij, viceprezident KHL.

Dánska metropola pritom mala pripadať do úvahy už tento rok, no Rusi neboli spokojní s technikou na tamojšom štadióne. Royal Arena síce v roku 2018 hostila majstrovstvá sveta, no chladiaci systém potrebuje na prípravu plochy dva týždne a hala nie je pre hokejové potreby využívaná celoročne. Multifunkčne je jej využívanie zarezervované na dva roky vopred a vhodné okienko vedenie nadnárodnej súťaže nenašlo. Parížania ponúkli svoju halu Bercy na január. To je však mesiac, ktorý naruší reprezentačná prestávka a do play-off ostáva minimum času. Kľúčové zápasy záveru základnej časti si kluby rady vypredajú na vlastných štadiónoch.


Hamburg Freezers si počas svojej existencie zahrali 11krát play-off. V rokoch 2004 a 2014 prešli až do semifinále

Logicky z toho vyplýva, že najlepšie podmienky poskytuje nemecký Hamburg. V ňom sa dlhé roky hrala DEL, avšak miestni Freezers nedávno skrachovali, čím značne skomplikovali aj využívanie týchto priestorov. KHL by vďaka tomu mala v plánovaní a organizácii pomerne voľné ruky. Nemci sa však už stihli pustiť do čiastočnej likvidácie zimného štadióna, odstránili chladiaci systém a aj zopár ďalších súčastí, bez ktorých by sa ligový zápas prestížnej súťaže zaobišiel ťažko. Napriek tomu Kobyljanskij tvrdí, že so všetkými tromi spomenutými stranami prebiehajú rokovania a Hamburg by sa dokonca mohol stať dejiskom atraktívneho prípravného zápasu medzi ruskou reprezentáciu a Nemeckom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora