Články z KHL - 21.07.2019 10:22

Čudné obmedzenia v predpisoch pre rozhodcov KHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nadnesene povedané, nie je ojedinelé, že z Ruska príde informácia o novom predpise, nariadení alebo pravidle, ktoré je pre našinca absolútne absurdné. Nevyhýba sa to ani hokeju. Kontinentálna hokejová liga zaradila do pravidiel pre svojich arbitrov novinky, ktoré budú ovplyvňovať ich hodnotenie. Či si zapískajú ďalší zápas a aké prestížne duely budú viesť, určí aj ich poslušnosť, opatrnosť na sociálnych sieťach a stráženie svojej postavy.

Šéf rozhodcovskej komisie Alexej Anisimov pred novou sezónou oznámil, že arbitri nebudú môcť používať sociálne siete. "Verte mi, že k tomuto opatreniu sme pristúpili, aby bola zaistená bezpečnosť informácií. Tento zákaz sa vzťahuje na dobu platnosti ich zmluvy, ale zároveň im odporúčame, aby sa sociálnym sieťam vyhli aj po 30. apríli," dodal k tomuto nariadeniu. Pridávanie fotografií z ciest či lajkovanie príspevkov obľúbených stránok a priateľov samo o sebe problémom nie je, ale akékoľvek citlivejšie informácie zaslané cez komentár alebo správu už vníma liga ako hrozbu. Keďže sa konkrétne aktivity dokazujú ťažko, pristúpila k celoplošnému zákazu.

Väčší dôraz bude liga teraz klásť aj na fyzickú pripravenosť mužov v pruhovanom a počas ročníka pripraví viaceré pravidelné váženia. "Každý, kto prekročí váhovú hranicu normy, bude potrestaný pokutou," dovysvetlil Anisimov. Na rozdiel od prvého pravidla, toto je už výrazne pochopiteľnejšie. Väčšina verdiktov v zápase vychádza z postavenia rozhodcu, a to súvisí s tým, či sa včas a vždy dostane tam, kde by mal za ideálnych okolností stáť. Ak by nestačil tempu zápasu, spôsobí to problémy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora