Články z KHL - 03.09.2019 22:04

Dynamo Minsk mení vzhľad. Predstavilo moderné logo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Bieloruský hokejový tím Dynamo Minsk má už 71 rokov, práve začal svoju dvanástu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige a rozhodol sa, že do nej vstúpi v novom šate. Staré logo so zubrom obkoleseným v kruhu nahradil nový dizajn, ktorého dominantou sa stane veľké "D", ako sme pri Dynamách zvyknutí, ale s nápaditejším a kreatívnejším poňatím.

Všetko bolo oficiálne predstavené s úvodným ligovým zápasom novej sezóny, na ktoré bolo zvedavých v domácom prostredí vyše pätnásť tisíc fanúšikov. Úvodnému buly predchádzala veľkolepá svetelná šou a celý duel sprevádzala výborná atmosféra, ktorú tradične dokážu Bielorusi vytvoriť. Dojem pokazil akurát výsledok, keďže Minsk podľahol Nižnekamsku 2:4.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HC Dinamo Minsk (@hcdinamominskofficial),

Novú a lepšiu éru potrebuje Dynamo čím skôr. Na rozdiel od Slovana Bratislava, jeho pôsobenie v ruskej lige nie je žiadnou krátkodobou anabázou. Po rozpade Sovietskeho zväzu sa v bieloruskej lige zdržalo šestnásť rokov a so vznikom nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy sa zaradilo medzi dvadsiatich štyroch zakladajúcich členov. Z jedenástich sezón v tejto lige sa však do play-off tento celok prepracoval iba štyrikrát. V súčte vyhral len päť duelov a vždy vypadol hneď v úvodnom kole.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora