Články z KHL - 06.09.2019 11:19

Znemožnený brankár Ufy! Brilantný nájazd na štýl Hossu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Čínsky zástupca v KHL, Kunlun Red Star, má za sebou úvodné dva zápasy ročníka 2019/20. Oba zviedol proti Salavatu Julajev Ufa a pripísal si jedno víťazstvo a jednu prehru. Triumf musel v konfrontácii s miernym favoritom potvrdzovať až samostatnými nájazdmi, v ktorých sa k slovu dostalo až jedenásť rôznych zakončovateľov. Medzi nimi aj Fín Olli Palola, ktorý sa v mikrosúboji s krajanom Juhom Metsolom postaral o fantastické zakončenie.

Bývalý hráč Tappary, Podoľska či Jokeritu nevolil žiadne prudké zakončenie, ale veľkú pohyblivosť brankára súpera využil vo svoj prospech. Metsolu naviazal v smere svojho pohybu, zatiaľ čo puk voľne poslal do protipohybu. Výsledkom bola až výsmešne pôsobiaca "prihrávka", ktorá tesne minula ľavý betón bezmocného gólmana.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Takýto typ zakončenia v sebe nesie aj kusisko rizika a pokiaľ je prečítané, červenať sa musí strelec. V tomto prípade to malo pre Kunlun úspešný koniec. K Palolovi sa úspešným zakončením pridal aj Wong a Brule, zatiaľ čo domáceho Jeremyho Smitha prekonali len dvaja zakončovatelia.

Podobný typ samostatného nájazdu bol svojho času dovedený do dokonalosti v zámorí a svojou troškou k tomu prispel aj Marián Hossa v Salt Lake City, keď podobným spôsobom znemožnil francúzskeho brankára Patricka Rollanda. Všetko dokonca z hry, keď dostal výbornú prihrávku za obranu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora