Články z KHL - 08.09.2019 12:12

Stačilo len napádať. Defenzíva Avangardu školácky zlyhala

Zdroj: huste.tv/Instagram

Hokejisti Avangardu Omsk sa dokázali hneď v úvode ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy zaradiť do popredia Východnej konferencie, kde sa s nimi určite počíta, a to aj napriek náročnému žrebu. V otváracom zápase zdolali obhajcu titulu CSKA Moskva, o dva dni neskôr nasledovala výhra nad Jokeritom Helsinki, no v treťom súboji prišla nečakaná domáca prehra s Čerepovcom 1:5. V úvodných dvoch kolách pritom dostal tento tím v súčte len dva góly, no reči o kvalitnej defenzíve dokázal tím s Adamom Liškom postaviť na hlavu.

Štatistika streleckých pokusov pritom vypovedala od začiatku duelu v prospech Omsku, ale Čerepovcu sa darilo vyrážať do úderných a priamočiarych brejkov, čo najlepšie vykreslila situácia z 53. minúty. Vhadzovalo sa pritom pred gólmanom hostí a Avangard dokonca buly vyhral. Lenže Ansel Galimov pohotovo vyštartoval proti Čudinovovi a Šumakov bol pod tlakom nútený doslova šprintovať smerom nad vlastného brankára. Galimov ho prinútil ku chybe, vzal mu puk a všetko vyšperkoval dokonalou prihrávkou na Iľju Nikolišina. Ten puk upratal do odkrytej bránky a spečatil skóre stretnutia piatym gólom Severstaľu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

V tomto zápase si dokázal svoje strelecké konto v novom pôsobisku otvoriť aj slovenský reprezentant Adam Liška. Jeho chvíľa prišla na začiatku druhej tretiny, keď v presilovej hre vyrovnal skóre a zavelil tak k obratu hosťujúceho mužstva. Celkovo šlo už o jeho jedenásty kanadský bod v tejto súťaži. Všetky predchádzajúce zaknihoval vo farbách Slovana Bratislava.