Články z KHL - 11.09.2019 14:42

Megazákrok hneď v prvý týždeň KHL. Skúsený Ježov ako zamlada

Zdroj: huste.tv/Instagram

Začiatky novej sezóny sú niekedy trochu pomalšie a chvíľu trvá, kým sa mužstvá dostanú do ideálnej prevádzkovej teploty. Napriek tomu od úvodných tretín zvyčajne evidujeme krásne góly a parádne zákroky brankárov, pričom KHL už stihla vyhodnotiť ten najlepší za svoj úvodný týždeň. Spomedzi mužov v maskách sa ocenenia dočkal Iľja Ježov, bývalý gólman Petrohradu či Nižnekamsku, ktorý počas leta zamieril do Podoľska a má podiel na tom, že mužstvo sa držalo po štyroch odohraných zápasoch na čele Západnej konferencie.

Ježov pritom odchytal len polovicu doterajších duelov a proti Jekaterinburgu navyše zaknihoval Viťaz svoju jedinú prehru v tomto ročníku. Práve z tohto zápasu je však jeho epický zákrok počas presilovej hry súpera. Avtomobilist rozvinul pohľadnú kombináciu, na ktorej konci malo byť zakončenie do prázdnej bránky. 32-ročný brankár sa však prezentoval reakciou snov a hokejkou na bránkovej čiare zabránil čistému gólu. Viacerí fanúšikovia pritom už dvíhali ruky nad hlavu a ťažko verili tomu, že puk neskončil v sieti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Celkovo čelil Ježov 31 streleckým pokusom a inkasoval trikrát. Aj tento duel prispel k tomu, že sa Avtomobilist drží na podobne vysokých pozíciách, ako sme ho vídali minulý rok. Pri výbere toho najlepšieho za uplynulý týždeň sa ho navyše týkal aj najkrajší gól. Kompetentní v Rusku ocenili Viačeslava Litovčenka a jeho individuálnu akciu, ktorá skončila zásahom proti Severstaľu Čerepovec.