Články z KHL - 14.09.2019 10:27

Strhujúca posledná minúta predĺženia: tyčka, skvelý zákrok a gól

Zdroj: huste.tv/Instagram

Predĺženie vo formáte troch proti trom má svoje nespochybniteľné čaro minimálne v tom, že každá zahodená šanca zaváňa mimoriadne nebezpečným protiútokom. Obzvlášť, keď puk trafí konštrukciu bránky, od ktorej sa odráža ťažko predvídateľným spôsobom. Dôkaz ponúkla konfrontácia ruských tímov Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA Moskva. Armádny klub bol v poslednej minúte predĺženia pár centimetrov od rozhodnutia. Proti však bola žŕdka a následný brejk mal pre favorita najhorší možný záver. Opäť to pritom bolo od centimetroch. Na moskovskej strane sa činil výbornou reakciou brankár, no dobiedzajúci útočník bol tento raz lepšie postavený a úspešne dorazil.

Čo celej situácii dodáva ešte viac čara, víťazný gól padol v čase, keď na kocke svietili posledné tri sekundy do konca. Opäť centimetre a sekundy, ktoré zahrali v prospech jedného z mužstiev. Vo väčšine prípadov by už hosťujúci útok, načasovaný na záverečnú štvrťminútku, dal za zápasom bodku. Takto bol z Lindena Veya nešťastník okamihu a vzápätí sa na opačnej strane stal Stanislav Bočarov hrdinom zápasu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Takýmto nešťastným spôsobom CSKA prehral len po druhý raz v prebiehajúcej sezóne, no chuť si medzitým v nabitom programe stihol napraviť. Zvládol armádne derby proti Petrohradu a pre SKA to znamená pobyt v nelichotivom prostriedku konferenčnej tabuľky. Konkurenciu na západe dotvára aj Torpedo, ktoré včera absolvovalo divokú prestrelku s helsinským Jokeritom a vyhralo 6:5 po predĺžení.