Články z KHL - 27.09.2019 12:48

Konečne chytal Hudáček. Odvďačil sa čistým kontom

Zdroj: huste.tv

Prvý raz v prebiehajúcej sezóne dostal v bráne Spartaka Moskva priestor slovenský brankár Július Hudáček a okamžite to bolo cítiť. V úvodných 11 dueloch sezóny sa v bránkovisku osemkrát objavil Pavel Chomčenko, päťkrát Nikita Bespalov a minulosezónna brankárska jednotka musela aj vinou zranenia na svoju príležitosť čakať.

Prišli to v súboji s Avtomobilistom Jekaterinburg, ktorý je druhým najsilnejším celkom celej KHL, no na Hudáčka si neprišiel. Smerovalo naňho 28 streleckých pokusov, a to šlo o štvrtú najlepšiu ofenzívu ligy. "Veľmi som chcel pomôcť mužstvu, pretože sme v ostatných zápasoch stratili veľa bodov. Bol to môj prvý duel v sezóne. Niečo som odchytal v príprave, ale potom som sa zranil a mesiac som pauzoval. V prvej tretine hral náš tím veľmi dobre, takže som nemal veľa práce. Druhé dejstvo začal súper v presilovke, mal mnoho striel a myslím si, že v týchto momentoch hrali lepšie. My sme však strelili gól a v záverečnej tretine sme už hrali na sto percent. Musíme v týchto výkonoch pokračovať čo najdlhšie," cituje jeho slová oficiálny klubový web.

Všetky pokusy súpera Slovák kryl a jeho spoluhráčom tak stačilo rozvlniť sieť na opačnej strane jediný raz. Vyšlo to Martinsovi Karsumsovi a moskovský tím vyhral štvrtý raz v prebiehajúcej sezóne. Snáď si týmto povedal o výrazne viac priestoru v bránke Spartaku. Kým skúsenejší Bespalov má v tomto ročníku len 87-percentnú úspešnosť zásahov, mladší Chomčenko je síce na 92 percentách, avšak inkasoval už šestnásťkrát a stihol nakopiť aj zopár výrazných hrubiek.