Články z KHL - 28.09.2019 10:20

Ako ponížiť beka aj brankára zároveň - návod Zaripova

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Mať vo svojich radoch hráča, schopného vziať to v kľúčových momentoch na seba, je dôležitým predpokladom k úspechu. AK Bars Kazaň takéhoto hokejistu rozhodne v osobe skúseného Danisa Zaripova má a potvrdiť to dokázal už dvomi gólmi a dvomi asistenciami v prebiehajúcom ročníku. Naposledy svoje kvality ukázal v zápase s Traktorom Čeľabinsk, nad ktorým Kazaň vyhrala vysoko 6:0.

Práve bývalý hráč Magnitogorska dal výsledku finálnu podobu, a to veľmi elegantným spôsobom. S vedomím vysokého náskoku si v útočnom pásme dovolil priam krasokorčuliarsky manéver, ktorým poslal na párky obrancu a vychutnal si aj gólmana súpera. Aj Zaripovovou zásluhou patrí kazanská ofenzíva medzi tie najplodnejšie v celej lige.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ??? (@khl),

Skúsený veterán jej toho dokáže ponúknuť veľmi veľa a celkom zaslúžene nosí kapitánske "C" na drese klubu, do ktorého prišiel pred tromi rokmi. V minulosti už dokázal v KHL nazbierať vyše päť stoviek odohraných zápasov a porovnateľný počet bodov. Na vyše štyristo odohraných zápasoch bol aj v ére predchodcu tejto súťaže - Superligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora