Články z KHL - 30.09.2019 13:22

Potrebujú sa predať. Skvelý Alikin, Zohorna aj mantinel

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Ruský hokejový klub Amur Chabarovsk verejne priznal, že má obrovské existenčné problémy a aktuálny ročník KHL dohrá len s obrovskými problémami. Hráči majú už teraz len veľmi symbolické príjmy a do konca kalendárneho roka s veľkou pravdepodobnosťou ostanú len juniori. To dalo oporám jasný pokyn k tomu, aby sa pokúsili počas najbližších duelov predviesť čo najlepšie výkony a "predať" sa tým do iného celku.

Výsledkom sú dve víťazstvá z ostatných troch duelov proti tabuľkovo vyrovnaným súperom z Východnej konferencie, čo boli zároveň prvé dva plné bodové zisky v prebiehajúcej sezóne. Nad Novosibirskom dokonca Amur vyhral presvedčivo 3:0 a obrovskú zásluhu na tom mal brankár Jevgenij Alikin aj český útočník Hynek Zohorna. Prvý menovaný sa na klziskách KHL pohybuje už tretí rok. V minulej sezóne bol brankárskou jednotkou Amuru s vyše 91-percentnou úspešnosťou, tento rok sa jeho percentá držia na vyše 93.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Aj preto verí, že po rozklade tímu po ňom niekto siahne. Sibir ho zamestnal 33 streleckými pokusmi, ale všetky dokázal rodák z Permu pochytať. Zákrok zápasu vytiahol tesne pred Jegorom Milovzorovom, ktorému nedovolil puk z blízka pretlačiť do siete.

Činil sa aj spomenutý mladší zo Zohornovcov. Preňho je Chabarovsk vôbec prvým ruským pôsobiskom a najlepšie spomienky tak na túto krajinu mať nebude. Po Komete Brno odohral minulú sezónu v drese fínskeho Pelicans Lahti a tento rok má v štatistikách zapísaný jeden gól a štyri asistencie. V minulom zápase bol pri dvoch z troch gólov svojho mužstva a v 27. minúte sa postaral o zlomový gól duelu na 2:0. Ako trefne poznamenala samotná liga cez sociálne siete, aj mantinely sú výhodou domáceho prostredia a nepresnú strelu českého útočníka mu ideálne naservírovali naspäť pred bránkovisko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora