Články z KHL - 01.10.2019 11:40

Fiasko s veľkou posilou. Bývalý hráč Slovana sa z Třinca vyparil

Zdroj: sita

Pôsobenie kanadského obrancu Cama Barkera známeho aj z účinkovania v Slovane Bratislava (2014 - 2016) nemalo v českom extraligovom tíme HC Oceláři Třinec dlhé trvanie. Skúsený 33-ročný bek totiž absolvoval v tíme len tri tréningy a porúčal sa domov. "Cam sa musel z naliehavých rodinných dôvodov vrátiť domov do Kanady, preto za nás nakoniec nenastúpi," uviedli zástupcovia klubu podľa webu hokej.cz. Podľa českého denníka Sport však prišiel Kanaďan nepripravený a v biednej kondícii.

Vedenie Třinca angažovaním Cama Barkera reagovalo na veľkú maródku v zadných radoch. S rodákom z Winnipegu podpísali kontrakt do prvej polovice novembra. "Dostali sme na neho tip, v kariére získal skvelé skúsenosti. Disponuje tiež výbornými fyzickými parametrami. Veríme, že nám v zložitom období pomôže," tešil sa športový riaditeľ klubu Jan Peterek po podpise kontrakt s Barkerom.

Barker je trojkou draftu NHL z roku 2004, v zámorskej profilige odohral 327 zápasov a naposledy pôsobil vo fínskom Ilvese Tampere. V zámorskej NHL odohral hneď niekoľko sezón a v farbách Chicaga Blackhawks, Minnesoty Wild, Edmontonu Oilers a Vancouveru Canucks nazbieral 310 štartov v profilige, dosiahol v nich 96 bodov za 21 gólov a 75 asistencií. V play-off pridal ďalších 17 duelov (3+6).