Články z KHL - 03.10.2019 12:24

Dokonalé prečíslenie z KHL! Kombinácia Ufy nemala chybu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Už pár rokov platí, že Salavat Julajev Ufa vsadil na rýchlych korčuliarov zo severu Európy a lietanie zo strany na stranu je systém, ktorý v zápasoch tomuto klubu sedí. V kádri sa premleli mená ako Omark, Hartikainen, Kemppainen alebo Lepistö a atraktívnych brejkov či prečíslení bola z toho celá rada. Viaceré sa dostali do výberu najkrajších gólov daného týždňa a čerstvý prírastok zaznamenal Philip Larsen.

Predtým, ako dánsky bek upratal puk do siete, odviedli kus roboty aj muži, ktorým do štatistík pribudli asistencie - Sakari Manninen a Linus Omark. Najmä druhý menovaný umne usúdil, že nemá zmysel rútiť sa do súboja jedného proti jednému, ale zapojí do akcie aj ďalších dvoch spoluhráčov, aby v závere posielal Larsenovi prihrávku pred odkrytú bránku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Týmto gólom sa Ufa od Nižného Novgorodu odpútala na dvojgólový rozdiel a pred domácimi fanúšikmi už sľubne rozohraný duel nepustila. Tešila sa nakoniec z víťazstva 5:1, ktoré ju drží v prvej štvorke Východnej konferencie a jej ofenzíva zároveň patrí medzi tie plodnejšie v KHL.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora