Články z KHL - 22.10.2019 18:51

Naposledy ešte v sovietskej ére! Dinamo Moskva hlási rekord

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Dinamo Moskva má v Kontinentálnej hokejovej lige za sebou veľký deň, v ktorý sa zrodila štatistika, akú si nepamätajú celé generácie fanúšikov. V zápase na ľade Amuru Chabarovsk sa hosťujúci útočník Daniil Tarasov blysol štyrmi presnými zásahmi, a to sa niekomu vo farbách tohto klubu v najvyššej domácej súťaži podarilo naposledy v roku 1984. Vtedy sa o takýto kúsok postaral Sergej Svetlov.

Klub sa pritom odvtedy tešil zo siedmich majstrovských titulov, v súčte tých sovietskych, superligových a KHL. Nadnárodnú súťaž ovládol v minulosti hneď dvakrát a v jeho radoch sa objavili viacerí zaujímaví strelci. Napriek množstvu nastrieľaných hetrikov sa však na cifru 4 v jednom zápase nikto nedostal vyše tridsať rokov. Svetlov to dokázal v osemdesiatych rokoch pri deklasovaní Krídel Sovietov 10:3. Na všetky štyri góly mu pritom asistoval Sergej Jašin. Toho v pondelok napodobnili hneď dvaja hráči, keďže s bilanciou 0+4 stretnutie zakončil Čech Dmitrij Jaškin aj Rus Vadim Šipačov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Vďaka tejto kanonáde ruského útočníka, ktorý mimochodom v predchádzajúcich jedenástich tohtosezónnych dueloch neskóroval ani raz, sa moskovský tím dočkal vysokého víťazstva 5:1 nad Chabarovskom. Celkovo bolo už desiate v ročníku a znamenalo udržanie sa na druhej priečke Západnej konferencie. Tarasov si na svoj premiérový zásah počkal, ale možno zhodnotiť, že to stálo za to. Ide pritom o hráča, ktorý dva ročníky po sebe zakončil zhodne so štrnástimi strelenými gólmi, čo je zároveň jeho osobné maximum v KHL.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora