Články z KHL - 04.11.2019 23:12

Kríza v Petrohrade. Tak často neprehrával veľmi dávno

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Za celú 56-kolovú základnú časť v ročníku 2017/18 bol SKA Petrohrad zdolaný len deväťkrát. O rok neskôr sa počet zápasov v dlhodobej časti zvýšil na 62 a slávny armádny klub prehral trinásť duelov. Fanúšikovia sú namlsaní a veria, že prehry budú v podaní ich miláčikov stále ojedinelejším javom, no táto sezóna ich o nadšenie pripravuje veľmi rýchlo. Rovnaký počet prehier, ako za celý minulý rok, má tím na konte už teraz, a to program nie je ešte ani v polovici. Mohlo byť pritom ešte horšie, veď tretinu svojich víťazstiev zaknihoval Petrohrad až v extratime, no súťaž už má zavedený systém dvoch získaných bodov za akékoľvek víťazstvo a takéto komplikácie k ďalším stratám nevedú.

Veľkú krízu zažili zverenci Alexeja Kudašova najmä počas októbra, kedy prehrali päť zápasov v rade, čo je niečo veľmi raritné. Obzvlášť, keď máte v kádri mená ako Barabanov, Tkačov či Lehterä. Ťažko pritom hovoriť o nejakom náročnom programe. Pod túto šnúru prehier sa podpísal aj Nižnekamsk a Spartak Moskva. S celkom z Tatarstanu pritom Petrohrad prehral len piaty raz v ére KHL a vysoko priaznivú bilanciu zápasov má aj s Moskovčanmi. Skalp tohto obávaného veľkoklubu navyše má v aktuálnej sezóne aj Podoľsk a cenný bod na ňom vydoloval aj Čerepovec či Dinamo Riga.

Na začiatku novembra platilo, že v priebehu ôsmich ligových vystúpení armádny klub prehral až šesťkrát. Ak by sme chceli nájsť v jeho kalendári podobne neúspešné obdobie, museli by sme zaloviť až v ročníku 2015/16. Tam stojí za zmienku nezvládnutý záver základnej časti a šesť prehier v záverečných deviatich kolách. To sa podpísalo na šiestej priečke, ale v play-off z toho bolo napriek všetkému konferenčné finále. Ostrý kontrast napríklad so sezónou 2017/18, ktorú Petrohradčania začali dvadsiatimi víťazstvami po sebe.

Zaujímavé je, že netradične časté prehry na aktuálnej tabuľke cítiť nie sú. Petrohrad má totiž na konte viac odohraných zápasov ako Dinamo Moskva, Spartak Moskva, Jokerit či Torpedo. Viťaz, hoci má na konte viac bodov, je v poradí až pod ním, keďže na čele konferencie nesmú byť dva celky z rovnakej divízie. Poradiu pritom kraľuje CSKA.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora