Články z KHL - 07.11.2019 16:07

Kontinentálna hokejová liga hlási rekordný záujem divákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Epická atmosféra v halách svetového formátu v Petrohrade, Moskve, Minsku či Helsinkách, avšak poloprázdne schátrané haly v Nižnekamsku alebo Chabarovsku. To bola dlhé roky realita v návštevnosti zápasov KHL. Rozdiely medzi vyspelými metropolami na západe krajiny a chudobnejšími mestami sú síce stále viditeľné, ale vedenie sa postupne zbavovalo klubov, ktoré rôznym spôsobom nestíhali tempu súťaže a výsledky začínajú byť vidieť. Pokiaľ ide o predajnosť vstupeniek, plnší september a október ešte nadnárodná súťaž vo svojej existencii nikdy nemala. V priemere sa na tribúnach za ostatných tridsaťjeden dní vyskytovalo 6 509 fanúšikov. Rekordný bol pritom už september s priemerom 6 759 predaných vstupeniek.

Stále by sa dali vypichnúť duely, ktoré výrazne zaostávali. Čínskemu Kunlunu zvykne údaj o návšteve ujsť pod tri tisícky a ďaleko od tejto hranice v domácich zápasoch nie vždy je aj Neftechimik Nižnekamsk. Na strane druhej, priemerom pomáhajú rásť domáce vystúpenia SKA, CSKA či Jokeritu. Ostatný vzájomný zápas dvoch armádnych celkov prilákal na tribúny vyše 12 tisíc ľudí, zatiaľ čo vystúpenie Moskovčanov vo Fínsku prinieslo deväťtisícovú návštevu. Dôležité pre súťaž je, že tých negatívnych výkyvov je stále menej a kompetentní veria, že podobne rekordných mesiacov ešte tento rok prežijú viac.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

2-? ????? ?????? ?? ?????????????? ?????? ???. ???????!

Příspěvek sdílený ??? (@khl),

November ponúkne niekoľko zaujímavých šlágrov, ktoré by cifrám mohli pomôcť vyšvihnúť priemer do zaujímavých výšin. Príkladom sú moskovské derby, ktorých sa v rámci Západnej konferencie rodí viac ako dosť. Okrem toho na východe sú naplánované boje o popredné priečky medzi Kazaňou, Novosibirskom a Omskom. Z minuloročného tradičného renkingu návštevností vyplynulo, že pre tieto čísla v KHL najviac spravil Petrohrad s priemernou návštevou na úrovni trinástich tisícok a po ňom Dinamo Minsk, Jokerit Helsinki, CSKA Moskva, Spartak Moskva a Lokomotiv Jaroslavľ. Všetci spomenutí sa radili do najlepšej európskej pätnástky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora