Články z KHL - 20.11.2019 13:36

Začína hlasovanie pre Zápas hviezd KHL. Zmestia sa tam aj Slováci?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Čínsky Kunlun bojuje v tejto sezóne o svoju druhú účasť vo vyraďovacej fáze, zvýšili sa návštevy aj na jeho domácich ligových zápasoch a snahu podporiť hokej v tomto regióne podporila súťaž aj tým, že do ázijskej krajiny situovala tohtoročný Zápas hviezd. Ten bude prebiehať 18. a 19. januára v nezmenenom formáte, v podobe miniturnaja štyroch divízií. Otváracie päťky každej z nich pritom vyberú formou hlasovania fanúšikovia a ich hlasy budú sčítané po 1. decembri.

Fanúšik vyberie jedného útočníka, jedného obrancu a jedného brankára, pričom maximálne dvaja môžu na klubovej úrovni hájiť rovnaké farby. Aj v prípade, že by počtom hlasov mali otváraciu päťku tvoriť traja (alebo viacerí) korčuliari z jedného tímu, miestenka sa posunie ďalšiemu hokejistovi. Jedinou podmienkou je konto na sociálnej sieti, prostredníctvom ktorej výber otváracích formácií prebieha. Hlasovať sa dá cez oficiálny web podujatia na pozadí tradičného čínskeho vzoru.

Pri tejto príležitosti sa naskytá tradičná otázka: ktorí Slováci majú šancu predstaviť sa na exhibícii v Číne? Martin Bakoš sa drží medzi dvadsiatkou najproduktívnejších hráčov ligy a zároveň je lídrom produktivity svojho Admiralu Vladivostok. Málo lepšie bodujúcich obrancov by sme našli aj od Michala Čajkovského, ktorý v tejto nadnárodnej súťaži pôsobí štvrtý rok a už teraz to vyzerá na bodovo najvydarenejšiu základnú časť. Brankár Július Hudáček sa vinou zranenia do bránky Spartaka Moskva prepracoval neskôr, ale s aktuálnou 93-percentnou úspešnosťou zásahov si opäť pýta nomináciu.

Účasť by sme mohli dopriať aj niekoľkým Čechom. Veď Dmitrij Jaškin z Dinama Moskva je druhým najproduktívnejším hráčom súťaže a dvojciferný počet bodov má na konte aj osem ďalších jeho krajanov. Zohornovci ťahajú Chabarovsk, Jiří Sekáč sa absolútne nestráca v nabitej ofenzíve CSKA, Jakub Jeřábek zúročuje zámorské skúsenosti v Podoľsku a dvojica Sedlák - Hyka kraľuje internej tabuľke produktivity Čeľabinska. Medzi brankármi je tradičnou istotou Jakub Kovař z Jekaterinburgu a výborne sa chytil aj Šimon Hrubec po prestupe z Třinca do Kunlunu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora