Články z KHL - 24.11.2019 14:58

Perfektná sezóna! Liška je najlepším strelcom tímu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Vo svojej prvej sezóne na seniorskej úrovni, a zároveň v prestížnej KHL, sa Adam Liška v drese Slovana Bratislava uviedol desiatimi kanadskými bodmi. Potreboval na to 52 zápasov, ale naplnilo ho to patričným sebavedomím. Padalo mu to na majstrovstvách sveta juniorov aj seniorov a v novom ročníku je zatiaľ najvýraznejším ťahúňom Severstaľu Čerepovec.

Faktom je, že ten prežíva podobne neúspešnú sezónu, ako pred rokom. Štvornásobný účastník play-off je na predposlednom mieste Západnej konferencie, a to aj preto, že nenašiel viacerých "Liškov". Dvadsaťročný slovenský útočník dokázal nastrieľať už osem gólov, čo je najviac spomedzi všetkých spoluhráčov. Za sebou drží aj skúsených harcovníkov Andreja Alexejeva či Jurija Trubačova, ktorí už ani nepočítajú, koľký rok sa na scéne Kontinentálnej hokejovej ligy pohybujú.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HC Severstal (@hc_severstal),

Naposledy Adam Liška rozvlnil sieť v zápase s Petrohradom, no ani ten Severstaľ nedotiahol do víťazného konca. Pri prehre 2:5 dával bratislavský rodák výsledku v závere prvej tretiny vyrovnanú podobu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora