Články z KHL - 20.12.2019 07:46

Rýchlejšie dávno žiaden brankár nechyboval

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

"Zvládnuť úvod zápasu a nespraviť hlúpu chybu" obligátne reči, ku ktorým sa často pred zápasmi uchyľujú tréneri. Lenže je to vec, ktorú skutočne treba zvládnuť a veľký kix na začiatku duelu môže poriadne naštrbiť sebavedomie. V praxi to ukázal brankár Alexander Šaryčenkov z Nižnekamsku, ktorý Jekaterinburgu priam daroval gól už v desiatej sekunde.

Prvá formácia Avtomobilistu pritom nešla do žiadneho prekvapivého útoku, ale po vyhranom úvodnom buly len nastreľovala za bránku súpera. Šaryčenkov sa za tým iniciatívne vybral, no nebolo to šťastné riešenie. Puk mu preskočil hokejku a dostal sa k číhajúcemu Golyševovi, ktorý spoluhráčovi Brooksovi Macekovi pripravil zakončenie do prázdnej bránky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Hosťujúci Nižnekamsk aj pre tento moment prvú tretinu prehral jednogólovým rozdielom. V priebehu stretnutia sa síce dokázal dotiahnuť, avšak Macek si po prvom slove vzal aj to posledné a v čase 38:46 rozhodol o plnom bodovom zisku pre domácich. Pre Saryčenka a jeho spoluhráčov šlo o tretiu prehru v rade, vždy jednogólovým rozdielom. V klube je pritom brankárskou dvojkou a viac priestoru dostáva skúsenejší Konstantin Barulin.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora