Články z KHL - 05.01.2020 13:39

Zvyčajne takto nadeľuje. Petrohrad utŕžil historický debakel

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Pokiaľ jeden z gigantov Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad nie je na niečo zvyknutý, sú to vysoké prehry. Ak sa vysoký gólový rozdiel týka tohto mužstva, zvyčajne je to v jeho prospech, avšak v piatok zažilo najvyššiu prehru za celé svoje účinkovanie v nadnárodnej súťaži. Postaral sa o ňu Jokerit Helsinki, ktorý najmä vďaka famóznej druhej tretine vyhral 6:0.

Ešte v 25. minúte bolo pritom v platnosti bezgólové skóre a diváci sledovali vyrovnaný priebeh. Lenže prostredná časť hry nepriniesla takmer žiadnu prácu pre domáceho gólmana, zatiaľ čo hosťujúci Alexej Melničuk čelil jednej akcii za druhou. Výsledkom bolo päť gólov v jeho sieti a po prestávke fínsky celok svoje víťazstvo ešte navýšil. Za celých šesťdesiat minút hry sa Petrohradčania dostali len k 19 streleckým pokusom, čo je až zahanbujúco nízke číslo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jokerit Helsinki (@jokerithc),

Doteraz najvyššou petrohradskou prehrou bol trojgólový rozdiel a konkrétne proti helsinskému súperovi neprehral v piatich vzájomných ligových zápasoch po sebe. Každá séria však raz končí a táto nebola výnimkou.