Články z KHL - 18.01.2020 09:21

Rušný týždeň Martina Bakoša v KHL: dva góly aj zhodené rukavice

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Slovenský hokejista Martin Bakoš je s 32 bodmi najproduktívnejším hráčom Admiralu Vladivostok a bolo o ňom počuť aj v ostatných troch zápasoch klubu z východu krajiny. Ten si postupne zmeral sily s Kazaňou a hneď dvakrát s Omskom. Rodák zo Spišskej Novej Vsi sa počas týchto troch zápasov predviedol dvomi strelenými gólmi, premeneným trestným strieľaním aj pästným súbojom. Gólovo sa prezentoval v konfrontáciách s Avangardom, päste zapojil do akcie proti Albertovi Jarulinovi z AK Bars.

S ruským útočníkom sa do seba pustil hneď v prvej tretine zápasu, v ktorom Admiral nakoniec vyhral presvedčivo 5:1. Už v šestnástej minúte pritom domáci viedli dvojgólovým rozdielom a druhý najvylučovanejší kazanský hráč sa rozhodol, že sa pokúsi svojich spoluhráčov nakopnúť. Bol to prevažne zápasnícky súboj, v ktorom veľa úderov nepadlo. Bakoš potom nejakú tú ranu predviedol, no súper ho následne strhol k zemi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Shakurov Daniel (@shakurov_79),

Hokejovejšími momentmi boli rozhodne tie, v ktorých si rozšíril svoju produktivitu. Celkovo má popri sedemnástich asistenciách na konte už 15 presných zásahov. Okrem tabuľky produktivity tak zároveň kraľuje aj streleckej štatistike Admiralu. Tímu sa však nedarí podľa predstáv. V novom kalendárnom roku má zatiaľ bilanciu 2-5 a na play-off stráca tri body.