Články z KHL - 18.01.2020 17:56

Bude to jasná záležitosť? KHL má prvého istého účastníka play-off

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

CSKA Moskva je 32násobný sovietskym šampiónom a k tomu pridal aj Gagarinov pohár v sezóne 2018/19. Zďaleka nešlo o žiaden "výstrel do prázdna", ale moskovský tím intenzívne pracuje na tom, aby sa na špici KHL udržal. Partia okolo Kaprizova, Veya či Grigorenka vyhrala 35 zo 49 doterajších zápasov a istú už má miestenku do vyraďovacej fázy. Nielen to. Neohrozene kraľuje celej súťaži a pokiaľ aktuálna forma vydrží, rozhodne je to najväčší favorit na zisk tohtoročného pohára.

Dominancia zverencov Igora Nikitina je o to výraznejšia, že ide o celok s najlepšou ofenzívou aj defenzívou. V priemere dávajú "vojaci" tri góly na zápas, čo sú dobré predpoklady na to, aby doťahovali duely do víťazného konca. Za ostatné dve vystúpenia nasúkali dokonca v súčte jedenásť gólov, keď si vysoko poradili s Dynamom Minsk aj Soči. "Každý súper proti nám hrá opatrne v úvodnej tretine, nechce urobiť chybu, a tak sa ťažko presadzujeme v ofenzíve. Postupom času však musia tímy otvárať hru a my využívame ich zaváhania," zjednodušil systém hry útočník Sergej Tolčinskij.


Po víťazstve nad Soči sa Moskovčania najbližšie predstavia 21. januára

Už čoskoro sa zoznam istých účastníkov vyraďovacej fázy bude rozširovať. Blízko k istote je Petrohrad, Kazaň, Omsk, Nur-Sultan, Dinamo Moskva aj Jokerit. Najlepší z nich však za CSKA zaostáva o päť bodov, a to sa v lige za víťazstvo udeľujú len body dva. V rámci základnej časti zohrá ešte trinásť zápasov a počas nich sa ešte môže udiať všeličo. Aj minuloročnú základnú časť "armejci" vyhrali pred Petrohradom, s náskokom troch bodov. Napodobniť jeden z tých najsuverénnejšich triumfov v KHL však vôbec nebude jednoduché. V ročníku 2017/18 dominoval Petrohrad pred svojím armádnym rivalom štrnásťbodovým rozdielom, v sezóne 2015/16 CSKA vyhral základnú časť o devätnásť bodov pred Jokeritom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora