Články z KHL - 03.02.2020 12:31

Precízna kombinácia! Deviatimi prihrávkami cez zoradenú obranu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Streliť gól niekedy v hokeji nemusí byť žiadna veda. Stačí, ak pomôže troška šťastia, hráči vedia, čo robia a od momentu vhadzovania úplne stačí zopár sekúnd. Presnejšie sedemnásť ich potrebovali hokejisti ruského Admiralu Vladivostok. Počas nich si vymenili deväť prihrávok, súperovi nedovolili siahnuť si na puk a na konci toho všetkého sieť rozvlnil Martin Bakoš.

V priebehu troch dní sa Vladivostok s Ufou stretol dvakrát. Hráči mali priestor na to, aby sa spoznali, odhadli, čo si môžu dovoliť a zverenci Sergeja Svetlova sa postarali o jeden z najkrajších gólov sezóny. Na začiatku druhej tretiny rozvinuli perfektnú kombináciu a ich elitný útok sa zastavil až keď sa trepotala sieť za Juhom Metsolom. Podobných momentov budú v závere základnej časti potrebovať viac. Na miestenku do play-off strácajú dva body a stíhaciu jazdu započali najmä za Magnitogorskom a Kunlunom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Martin Bakoš je pri tom stále lídrom produktivity aj najlepším strelcom Vladivostoka. V celoligových individuálnych štatistkách ho 18 zásahov drží medzi dvadsiatimi najlepšími strelcami a s 38 nazbieranými bodmi patrí medzi pätnástku najproduktívnejších hráčov súťaže. Od začiatku kalendárneho roka Admiral odohral trinásť ligových zápasov a vyhral len štyri z nich. Práve to ho pripravilo o dobrú pozíciu v tabuľke Východnej konferencie a deväť zápasov pred koncom dlhodobej časti namiešalo lepšie karty viacerým konkurentom. Nevhodne načasovaný výpadok formy sa mužstvo bude snažiť dohnať na blížiacej sa päťzápasovej šnúre duelov vonku a záver programu zabezpečia tri domáce vystúpenia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora