Články z KHL - 04.02.2020 11:23

Má 33 rokov, no na maske mu nesmie chýbať rozprávková postava

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Hokejoví brankári sú často veľmi svojskí a vonkajším znakom sú ich masky. Niekedy ostanú verní tradičným klubovým či národným motívom, podobizniam svojich vzorov či menám detí a príbuzných. Občas sa však na maske objavia aj obrázky zvláštne. Oficiálne kanály Kontinentálnej hokejovej ligy si úsmevne posvietili na skúseného ruského brankára Iľju Ježova, ktorému už niekoľko sezón medzi motívmi nemôže chýbať zvieratko. Už len jeho samotné priezvisko naznačuje, ktoré. Druhý február je v kalendároch vedený ako "deň ježkov" a popriať svojej brankárskej opore nezabudol ani jeho aktuálny zamestnávateľ, Viťaz Čechov.

Deň ježkov bol v minulosti pridružený ku dňu svišťov, ktorý padá na rovnaký dátum a v Kanade či americkej Pennsylvánii je to tradícia spojená s neoficiálnym vítaním jari. Pokiaľ zviera vyjde zo svojej nory a vďaka peknému počasiu vidí svoj tieň, zľakne sa, skryje sa a zima potrvá ešte šesť týždňov. Ak mu však mračná tieň neukážu, osmelí sa von a oteplenie má prísť čoskoro. Povera o tom, že svište či ježkovia dokážu predpovedať koniec zimy, pochádza z Nemecka. Ježov však svojou maskou neupozorňuje na pranostiku. Obľúbil si azda najznámejšieho rozprávkového ježka - Sonica X.


Okrem mnohých skvelých zákrokov si Ježov vybudoval aj povesť šoumena

Modré zviera Sonic X je dielom japonskej animovanej kinematografie a prvý raz sa začal v televízii objavovať v roku 2003. Ruský brankár má 33 rokov a doma päťročnú dcéru a trojročného syna. Tým sa pravdepodobne vysvetľuje, ako sa k rozprávkovému ježkovi dostal. V rôznych obmenách ho mal vyobrazeného na štyroch rôznych maskách, a to počas pôsobenia v SKA, Lade, Nettechimiku a aj v súčasnosti. Kým modrá farba bola klubovou v troch predchádzajúcich pôsobiskách, do červeno-ladeného Viťazu nepatrí, preto dostal menej výraznú čierno-bielu podobu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ??? (@khl),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora