Články z KHL - 06.02.2020 20:39

Čína je pekná, ale čo z toho, keď sa do nej nemôže vrátiť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Obdobie hokejovej neistoty momentálne prežíva slovenský útočník Dávid Bondra. Sezóna 2019/20 je preňho prvou v Kontinentálnej hokejovej lige, pôsobí v čínskom Kunlune a odohrať stihol osemnásť duelov s tromi získanými bodmi. Potom prišlo zranenie, operácia ruky a kondíciu momentálne naberá v Poprade.

"Zastavil som sa na štyri dni doma v Poprade a už v piatok odlietam naspäť do Moskvy. Mal som operáciu ruky a ostatné dva týždne už trénujem. Zatiaľ iba bezkontaktne. Ešte potrebujem týždeň - dva a budem môcť hrať," opísal svoju situáciu pre agentúru SITA. Z akcie ho vyradilo zranenie veľmi podobné tomu, ktoré utrpel v minulosti. Preto je rekonvalescencia dlhšia ako sa predpokladalo. Hoci sa o čínskom tíme popísalo kadečo, Bondra je so svojím aktuálnym pôsobiskom spokojný: "V klube vládne profesionálne prostredie, nemám s ničím problém. Lety za súpermi sú síce dlhé, ale dá sa na to zvyknúť. Peking je čisté mesto, na ulici sa nepovaľujú smeti. Sú tam bežné aj nápisy v angličtine. Škoda len, že viac ľudí nechodí na hokej."

Krajinu však momentálne sužuje smrtiaci vírus. Ten, okrem iného, prinútil zverencov Curta Frasera odohrať svoje záverečná dva "domáce" duely základnej časti na klziskách súperov. "Boli sme práve s tímom v Rusku, keď sme sa o tom dozvedeli. Vzali nám krv a zistili, že nikto z nás nemá tento vírus. Do Číny sa však nemôžeme vrátiť. Posledný domáci zápas základnej časti sezóny odohráme v Novosibirsku. Čo bude v play-off, zatiaľ nevieme. Verím najmä, že sa tam dostaneme a potom sa to nejako vyrieši. Počul som, žeby sme mohli hrať v Minsku, ale zatiaľ sú to len dohady," prezradil účastník ostatných dvoch majstrovstiev sveta.

Dávid Bondra zároveň naznačil, že si vie predstaviť zotrvanie v mužstve a aj oň stojí. "Verím, že aj na budúci rok sa bude hrať KHL v Číne a ja budem pri tom," povedal o koronavíre. Pred čínskym tímom odohral tri sezóny vo farbách HK Poprad a v súčte si za ne pripísal 81 kanadských bodov. Predtým na mládežníckej úrovni rástol v Kanade a Spojených štátoch amerických.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora