Články z KHL - 08.02.2020 19:42

V NHL sa príliš nepresadil, v Diname Moskva zlomil rekord

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Do konca základnej časti KHL ostáva Dinamu Moskva ešte šesť duelov, no už hlási svojho rekordného strelca v rámci jednej sezóny. Je ním český reprezentant Dmitrij Jaškin, ktorý pomohol presným zásahom aj pri pondelkovom víťazstve nad Lokomotivom Jaroslavľ a šlo o jeho 27. presný zásah. Počas jednej základnej časti viac zásahov nenakopil žiaden iný hráč v modro-bielych moskovských farbách.

Kritik by povedal, že ide len o klubový rekord, navyše v celku, ktorý nepatrí práve do výstavnej skrine ligy. Realita však je taká, že Dinamo patrí v novodobej histórii medzi tie kvalitnejšie celky nadnárodnej súťaže a v jeho radoch sa objavili viacerí famózni útočníci. Odchovancom tohto mužstva je Alexander Ovečkin, ktorý zaň odohral značnú časť sezóny 2012/13, kedy bola v NHL ohlásená výluka. Výborným strelcom bol aj účastník piatich majstrovstiev sveta a jednej olympiády Mattias Weinhandl. Slušne to padalo aj veteránovi Igorovi Mirnovovi, jednu z najlepších sezón svojej kariéry tu prežil Kaspars Daugavins a osvedčenou útočnou zbraňou bol aj Amerikou ošľahaný Jiří Hudler. Najlepší strelecký rok posledného menovaného v Diname bol devätnásťgólový, "cár Alex" nastrieľal rovnako 19 gólov, Lotyš bol 22-gólový a Švédovo maximum bolo 26 gólov.

Jaškin v tejto sezóne v rámci klubu nemá vyzývateľa a Vadima Šipačova momentálne prevyšuje o desať presných zásahov. Zároveň ho to drží aj na čele celoligových štatistík, kde mu však dýcha na päty Kirill Kaprizov z CSKA. Že bude ťahúňom tohto klubu práve vsetínsky odchovanec, sa príliš nepredpokladalo. Po 41. pozícii v drafte 2011 to sedem rokov skúšal v Amerike. Za St. Louis a Washington dokopy nazbieral 317 zápasov, no v nich len 73 bodov a do Ruska sa sťahoval po minulej sezóne, v ktorej mu v štatistikách svietila bilancia 2+6. KHL mu však evidentne zachutila a veľké veci sa od neho budú očakávať aj v play-off. Tím s 26-ročným českým forwardom je na treťom konferenčnom mieste a v boji o vylepšenie pozícií ešte vyzve druhý Petrohrad.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora