Články z KHL - 14.02.2020 14:11

Slovák, ktorý ťahá ruský klub

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po odchode Slovana Bratislava z Kontinentálnej hokejovej ligy sa hokejová verejnosť na Slovensku koncentruje na túto súťaž čoraz menej. Prišiel taktiež výrazný odliv našich hokejistov, no slovenskú vlajku drží hrdo vztýčenú najmä Martin Bakoš, ktorý ťahá Admiral Vladivostok skvelými výkonmi.

Bývalý hráč Slovana, Liberca či Kunlunu to skúšal aj v zámorí, ale na farme Bostonu Bruins sa dlho nezdržal a rozhodol sa pre KHL. Uplynulú sezónu dohral v tíme HK Soči, kde v 28 zápasoch nazbieral 16 kanadských bodov. Pred aktuálnym ročníkom však prišiel presun na samý východ Ruska. Bakoš posilnil Vladivostok a ako sa ukázalo, pre svoj tím je naozaj potrebný.

Už tradične nastupuje v prvej formácii po boku Markusa Ljungha a Denisa Vichareva, no je to práve slovenský reprezentant, kto je v tabuľke produktivity Admiralu na čele. V 55 dueloch získal 38 kanadských bodov za osemnásť gólov a dvadsať asistencii, čo momentálne stačí na šestnáste miesto v tabuľke produktivity celej KHL.

Čoskoro 30-ročný hokejista sa tak výraznou mierou pričinil k tomu, že je jeho tím stále v hre o play-off. Vladivostok stráca na ôsmu postupovú priečku štyri body a pred sebou ešte má šesť duelov. Prípadný postup do vyraďovacej fázy by bol zadosťučinením nielen pre samotný klub, ale aj pre ťahúňa Bakoša. Slovenským fanúšikom nezostáva nič iné len dúfať, že šikovnému krídelníkovi forma vydrží a pomôže reprezentácii na Majstrovstvách sveta.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora