Články z KHL - 27.02.2020 15:26

Chabarovsk pripravila o play-off obrovská chyba Zohornu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hokejisti ruského Amuru Chabarovsk dohrávali minulú sezónu s obrovskými existenčnými problémami a odrazilo sa to na ich beznádejne poslednej priečke. Na všeobecné prekvapenie, splnili svoje finančné záväzky a sú tak súčasťou KHL aj v ročníku 2019/20. Dokonca to bola sezóna o poznanie lepšia a do úplného záveru bojovali o prekĺznutie do hornej šestky Východnej konferencie. V absolútnom závere dlhodobej časti sa stretli s Nižnekamskom, čo bol prakticky priamy súboj o miestenku do play-off. Dôležitosť duelu bola cítiť v každom súboji a celé to dospelo až do predĺženia. V ňom sa stal nešťastným hrdinom Čech Tomáš Zohorna, ktorý výrazne súperovi pomohol k víťaznému gólu.

Účastníkovi troch majstrovstiev sveta a jednej olympiády ťažko niečo vyčítať. Chabarovsku ostal verný aj po minuloročných problémoch, na drese nosí "Áčko" a patrí medzi najproduktívnejších hráčov mužstva. Počas predĺženia v zápase s Neftechimikom Nižnekamsk sa však nestíhal vrátiť pri rýchlom prečíslení súpera, čo sa pokúsil napraviť hodením hokejky.

Trochu detinským priestupkom pritom prihrávku medzi dvomi unikajúcimi protihráčmi nevypichol a brankár Alikin šancu vychytal. Lenže hokejka pozornosti rozhodcov neušla a nasledovalo trestné strieľanie. Zodpovednosť na seba vzal Matt White a poslal svoje mužstvo do nadstavbovej fázy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora