Články z KHL - 04.03.2020 09:27

Iskrenie v moskovskom derby - 91 trestných minút za tretinu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Play-off séria prvého kola KHL medzi moskovskými mestskými rivalmi je presne taká vybičovaná, ako sa očakávalo. V prvom zápase Dinamo doma nad Spartakom jasne dominovalo, vyhralo 5:1, no červeno-bieli boli odhodlaní súperovi nič nedať zadarmo. Výsledkom bolo 91 trestných minút, ktoré rozhodcovia rozdali počas tretej časti hry. Prvé dve dvadsaťminútovky boli o poznanie slušnejšie a celozápasový súčet vyznel na 103 trestných minút.

Slovák Michal Čajkovský, ktorý sa tvrdým súbojom nevyhýba, medzi vylúčenými v hromadných potýčkach od 45. do 51. minúty chýbal, no štatistiky si upravil lepším spôsobom. Jeho presilovková rana dala Dinamu štvorgólový náskok, s ktorým už Spartak veľa spraviť nedokázal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Aj piaty vzájomný zápas týchto súperov priniesol viac spokojnosti do modrého fanúšikovského tábora. Celkovo sa Spartaku nepodarilo tohto súpera zdolať v siedmich ligových dueloch po sebe a zjednať nápravu v play-off bude neľahkou úlohou. V dobrom na zápas nebude spomínať ani Július Hudáček, ktorý úvodné meranie síl začal v bránke, no štyri inkasované góly za 38 minút ho z nej vyhnali.