Články z KHL - 13.03.2020 13:07

Skvelá bilancia Jokeritu. Postačí na zisk trofeje?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Výpadok formy a s ním spojená výsledková kríza je vo svete športu bežnou vecou. Pri slabších tímoch v jednotlivých súťažiach sa potom šnúra prehier môže pokojne blížiť aj k desiatke, pri tých najslávnejších celkoch trvá maximálne tri alebo štyri stretnutia. Medzi veľké mužstvá sa rozhodne radí aj helsinský Jokerit, ktorý je súčasťou Kontinentálnej hokejovej ligy od roku 2014 a aj tento rok hlásil vysoké ambície. Minulý rok pomerne nečakane vypadol už v prvom kole play-off, no predtým bol dvakrát súčasťou konferenčného finále. Po tohtoročnom treťom mieste po základnej časti narazil vo vyraďovacej fáze na Lokomotiv Jaroslavľ a vyradil ho v sérii 4:2.

Fínsky tím má pritom jeden veľmi dobrý predpoklad na to, aby sa v akcii udržal dlho. Za celú dlhodobú časť ročníka sa mu stalo jediný raz, že bol zdolaný v troch stretnutiach po sebe. Prišlo to v polovici septembra, keď postupne nestačil na Nižnij Novgorod, SKA Petrohrad a Dynamo Minsk. To v ročníku 2018/19 prežíval takéto výpadky, nielen na tripoch, častejšie. "Pravidlo" ostalo zachované aj vo štvrťfinále. Jokerit viedol nad Lokomotivom 3:0 na zápasy, potom síce prehral domáci aj hosťujúci zápas, ale v šiestom meraní síl dal za sériou bodku.

Matematicky platí, že v play-off sa dá vypadnúť aj bez toho, aby mužstvo prehralo tri stretnutia po sebe. Rozhodne to však je dobrý predpoklad na dlhú cestu vyraďovacou fázou. Obe konferenčné semifinálové účasti doteraz "Žolíkom" zarazil CSKA Moskva. Táto dvojica po prvom a treťom mieste zo základnej časti na seba v tejto fáze ešte naraziť nemohla, no prekážka nie je oveľa jednoduchšia - SKA Petrohrad. S ním má Jokerit nepriaznivú bilanciu 1:4 z aktuálnej sezóny a v histórii súťaže 7:17.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora