Články z KHL - 15.03.2020 13:07

Jokerit Helsinki odstúpil z KHL, ako ešte nikto pred ním

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Séria druhého kola play-off KHL medzi Jokeritom a Petrohradom mala patriť medzi tie najatraktívnejšie v najbližšom programe ligy, no fínsky celok oznámil, že sa neuskutoční. Hoci ide o jednu z posledných súťaží sveta, ktorá naďalej prebieha napriek šíriacemu sa koronavírusu, Jokerit nie je schopný zabezpečiť bezpečnosť a zdravie všetkých hráčov či fanúšikov.

Konfrontácie medzi týmito súpermi mali pritom začať v utorok na petrohradskom ľade a duely v Helsinkách boli naplánované na 21. a 26. marca. Fanúšikovia by, podľa pôvodných správ, neboli na tribúne ani na jednom zo zimných štadiónov. Správy o nečakanej rezignácii najprv prinieslo niekoľko fínskych webov a až následne ich potvrdilo aj samotné vedenie.

Pre Kontinentálnu hokejovú ligu ide o úplne novú situáciu. V minulosti síce bol na spadnutie krach klubu počas sezóny alebo demonštratívne nenastúpenie hráčov, napríklad aj v prípade Slovana Bratislava, no okrem neho aj Amuru Chabarovsk či Dynama Riga. Všetky tieto celky však vydržali až do konca sezóny. Podobným príkladom bol aj pražský Lev, ktorý sa rozpadol bezprostredne po finálovej účasti v roku 2014. Tento raz nie je vylúčené ani to, že svoje pokračovanie prehodnotí aj celá liga.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora