Články z KHL - 15.04.2020 23:23

Liška dal košom dvom americkým klubom. Ostáva pri Šeksne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Dvadsaťročný hokejový útočník Adam Liška má za sebou druhú sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Po pôsobení v bratislavskom Slovane absolvoval rok v radoch Severstaľu Čerepovec, ktorý bol s jeho službami spokojný. Dôkazom bolo rýchle konanie a ponúknutie zmluvy, napriek neistej situácii pri šíriacom sa koronavíruse. Rusi správne vytušili, že talentovaného útočníka majú na lane aj celky z NHL a dva konkrétne boli s bratislavským rodákom v kontakte. Ten sa však rozhodol napriek všetkému ostať v Rusku.

"Zaujímali sa o mňa Arizona a Carolina. Konkrétnu zmluvu mi ponúkli Coyotes, išlo o nováčikovský kontrakt. Chceli ma vidieť ďalší rok v AHL, čo je tiež kvalitná súťaž, ale v Čerepovci boli korektní," cituje agentúra SITA slová účastníka uplynulých juniorských aj seniorských MS. Hoci dal takto košom hneď dvom klubom zo Spojených štátov, nevysvetľuje to nezáujmom o najlepšiu ligu sveta. Skôr to vidí ako stávku na istotu: "Pri tíme ostal tréner Andrej Razin, ktorý má vyššie právomoci, keďže sa stal aj generálnym manažérom. Ponúkli mi zmluvu v ťažkej situácii, keď pandémia koronavírusu všetko komplikuje. Tréner mi volal osobne, čo si vážim. Svoje zohralo aj to, že zmluvu so Severstaľom podpísal Jindro Abdul, s ktorým sme sa o všetkom bavili,"

Priamejšia bola v rokovaniach Arizona Coyotes, ktorá Liškovi ponúkla nováčikovský kontakt a vidieť ho chcela najmä vo svojom farmárskom tíme. V hre bola aj alternatíva, že by sa upísal "kojotom", no rok by ešte pobudol pri rieke Šeksna. Tieto rokovania však stroskotali, čo potešilo Carolinu Hurricanes. Tá síce bola v nadviazaní kontaktu opatrnejšia, ale odkázala mu, že pošle skautov na niekoľko duelov KHL, v ktorých ho budú chcieť vidieť. Počas sezóny 2019/20 nazbieral v Čerepovci jedenásť kanadských bodov, čo je o jeden viac ako mal rok predtým v Slovane.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora