Články z KHL - 01.05.2020 23:27

Rusi budú mať nový štadión. Aby bol národným, bráni jeho lokalita

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Čo rok, to lepší výsledok a v logickej nadväznosti na to si vylepšenie zaslúži aj infraštruktúra. Takto si situáciu vyhodnotili v ruskom Novosibirsku a účastník Kontinentálneho hokejovej ligy sa dočká nového hokejového stánku, ktorý pojme desaťtisíc divákov. Konštrukčné práce pritom odštartovali v novembri 2018 a odhadovaným termínom dokončenia bol august 2022. Koronavírus a celosvetová finančná neistota môže dokončenie o pár mesiacov zdržať, no na stavenisku sa už niečo málo črtá a fantáziu nadšencov doplnila krásna vizualizácia toho, ako vlastne bude nový domov Sibiru vyzerať.

Aktuálne slúžiaci zimný štadión bol postavený v roku 1964, v roku 2002 prešiel rekonštrukciou a krátko na to si okrem A-tímu v ňom našiel pôsobisko aj juniorský tím Sibírski snajperi. Hoci je štadión lokalizovaný v sibírskych horách, na svoju dobu bol mimoriadne modernou arénou a okrem hokejových, krasokorčuliarskych a atletických akcií tu koncertovali Scorpions, The Prodigy alebo Roxette. V kontexte dnešných supermoderných hál už značne zaostáva, tak prišlo riešenie v podobe nového komplexu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ?? ?????? (@hc_sibir),

Aby sa tento štadión posmešne neprezýval sibírskym pastierstvom, súčasťou výstavby je aj vylepšenie dopravnej siete a v jeho tesnej blízkosti vyrastie stanica metra. Tá bude v rovnakom architektonickom štýle ako hala a na pohľad tak bude tvoriť jeden celok. Pod jednu strechu sa dostanú hneď dve klziská a na poschodové tribúny sa zmestí 10 tisíc fanúšikov. Ich umiestnenie bude v rôznych triedach od VVIP, cez VIP až po najlacnejšiu kategóriu. Po zvýšení kapacity volali fanúšikovia Sibiru už dlhšie. V sezóne 2018/19 ich miláčikovia nevydareným záverom základnej časti tesne prišli o miestenku do play-off a vpred ich tradične hnalo 5 až 7 tisíc fanúšikov. Vrchol tejto sezóny už sledoval plný dom so 7 420 divákmi a Novosibirsk postúpil v prvom kole play-off cez Jekaterinburg.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora