Články z KHL - 28.05.2020 13:04

KHL s oneskorením nepočíta, zverejnila dátum štartu novej sezóny

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Fanúšikovia v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige už poznajú konkrétny dátum, na ktorý sa môžu tešiť. Vedenie ligy prostredníctvom svojho webu informovalo, že sezóna 2020/21 bude úvodnými zápasmi odštartovaná 2. septembra. V porovnaní s predošlými sezónami tak neplánuje žiaden sklz. Ročník 2019/20 odštartoval na deň presne v rovnaký dátum, rok predtým padlo prvé vhadzovanie v prvý septembrový deň.

V čase tohto vyhlásenia už čelní predstavitelia súťaže poznali aj niekoľko dátumom z iných európskych líg. Česi zverejnili extraligový žreb, ktorého prvé zápasy sa hrajú 18. septembra, o deň neskôr sa do akcie prihlási švédska liga. "Dátum bol odsúhlasený Ruskou hokejovou federáciou, avšak, žiadame verejnosť, aby brala do úvahy, že začiatok budúcej sezóny záleží v prvom rade a najmä od vývoja situácie v oblasti verejného zdravia, v súvislosti s pandémiou koronavírusu, a môže byť tak ovplyvnený nariadeniami jednotlivých ruských regiónov, aj ostatných krajín, ktoré sú zastúpené v KHL," oznámila súťaž s dodatkom, že dianie bude pozorne monitorovať a akonáhle sa čokoľvek zásadné zmení, bude o tom informovať.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa КХЛ (@khl),

Šesť krajín má svoje zastúpenie v tejto lige a už na prvé počutie je zrejmé, že ide o krajiny vo veľmi odlišnej situácii. Kým Čína sa javí tak, že je z najhoršieho vonku, Bielorusi vinou neskoro prijatých opatrení začali s koronavírusom bojovať ako jedna z posledných európskych krajín a od konca apríla sa počet infikovaných ľudí v krajine rapídne zvyšuje s viac ako 900 novými prípadmi denne. Priaznivá nie je ani situácia v Rusku, zatiaľ čo priebeh pandémie v Lotyšsku je porovnateľný so slovenskou situáciou, kým Fíni začali situáciu dostávať pod kontrolu zhruba v polovici marca a hlásia takmer sedemtisíc nakazených.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora